Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Organizacja Narodów Zjednoczonych zapytała i dostała ponad 400 odpowiedzi. Autorzy niektórych z nich zyskają szansę spotkania się z najważniejszymi osobami na świecie.

robot sprzątający

reklama


Narzekanie wydaje się głęboko tkwić w ludzkiej naturze. Często myślimy i mówimy, jak to jest źle i co mogłoby działać lepiej. Rzadko jednak nasze negatywne odczucia znajdują przełożenie na sformułowane konkretnie postulaty. Łatwo jest bowiem krytykować, znacznie trudniej jest wnieść coś konstruktywnego do dyskusji. Organizacja Narodów Zjednoczonych, poprzez serwis CitizenTube, zachęca do wzięcia udziału w dyskursie.

23 września br. ONZ, ustami znanego amerykańskiego aktora George'a Clonney'a (który jest Ambasadorem Pokoju ONZ), ogłosiła konkurs, w którym chciała zachęcić mieszkańców całego świata do odpowiedzi na pytanie "Co byś powiedział/-a światowym przywódcom, gdybyś miał/-a taką szansę?". Z 400 nagrań wideo, umieszczonych na kanale ONZ w serwisie YouTube, specjalna komisja wybrała 5.

Ich autorzy - dwóch mieszkańców Kanady oraz po jednym ze Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Brazylii - otrzymali zaproszenia do siedziby głównej Organizacji, czyli Nowego Jorku. Spotkają się tam nie tylko z Ban Ki-moonem, Sekretarzem Generalnym ONZ, ale także z wysokimi przedstawicielami państw oraz wezmą udział w specjalnym posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego 23 października.

Jak podaje Organizacja Narodów Zjednoczonych, jest to jeden z serii projektów, który ma zwiększyć świadomość dorobku ONZ i jej roli w zapewnieniu światowego pokoju i rozwoju. Wykorzystanie najnowocześniejszych narzędzi internetowych ma służyć dotarciu przede wszystkim do młodszego pokolenia.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: ONZ