Chrome Web Store dostępne dla internautów z całego świata

15-05-2011, 11:54

Kilka miesięcy po premierze w Stanach Zjednoczonych ze sklepu mogą skorzystać także użytkownicy z innych państw.

Na początku tego roku dostęp do Chrome Web Store otrzymali również polscy deweloperzy, którzy od lutego mogli przygotowywać narzędzia działające we współpracy z przeglądarką Chrome.

>>Czytaj także: Przemysł muzyczny z niechęcią spogląda na Google Music

Sonda
Pobierzesz aplikację z Chrome Web Store?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na konferencji Google I/O w San Francisco wyszukiwarkowy gigant ogłosił, że Chrome Web Store dostępne jest teraz dla użytkowników z całego świata. Obecnie sklep oferuje 41 wersji językowych, w tym oczywiście polską.

Google pochwaliło się także, że z Chrome korzysta już prawie 160 mln internautów, jest to zatem bardzo ciekawa platforma dla programistów, którzy chcą dotrzeć do dużej widowni. Już teraz w Chrome Web Store znaleźć można między innymi popularną grę Angry Birds, choć sklep wyszukiwarkowego giganta oferuje również wiele darmowych narzędzi i aplikacji rozrywkowych.

Strona główna Chrome Web Store
fot. - Strona główna Chrome Web Store
Watro przy okazji dodać, że Google oferuje znacznie niższą prowizję dla płatności wbudowanych w aplikacje niż konkurencja. Podczas gdy Apple pobiera w takim przypadku aż 30 proc., Mountain View żąda prowizji jedynie na poziomie 5 proc.

Tylko w samych Stanach Zjednoczonych narzędzia dla Chrome pobrane zostały już ponad 70 mln razy, jednak otwarcie się na nowe rynki z pewnością wpłynie na znaczną poprawę tego wyniku.

>>Czytaj także: Sony po atakach wciąż podatne na włamania


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy