Serwery Amazona użyte do ataku na Sony

15-05-2011, 12:33

Duże możliwości usług chmurowych Amazona dostrzegli również cyberprzestępcy, którzy niedawno włamali się do Sony.

Choć niezwykle popularna usługa Amazon EC2 niedawno zaliczyła poważną wpadkę, wcale nie wygląda na to, że klienci nagle się od niej odwrócili. Był to raczej sygnał do tego, że w przypadku krytycznych danych warto posiadać również lokalną kopię zapasową.

>>Czytaj także: Chrome Web Store dostępne dla internautów z całego świata

Sonda
Usługi chmurowe mogą być niebezpieczne?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak donosi Bloomberg, usługi Amazona zostały użyte również podczas niedawnego włamania do serwerów Sony. Użytkownicy założyli konto w Amazon Web Services (AWS), podając fałszywe dane osobowe, po czym wynajęli serwery, na których umieścili exploita. 

Wspomniane konto zostało już usunięte, jednak źródła Bloomberga podają, że FBI będzie próbowało na podstawie informacji zebranych przez Amazon ustalić tożsamość włamywaczy.

Przypomnijmy, że Sony swoje podejrzenia dotyczące włamania kierowało w stronę grupy haktywistycznej Anonymous, która jednak natychmiast wyparła się jakichkolwiek powiązań z niedawnymi wydarzeniami. Podczas drugiego ataku, cyberprzestępcy pozostawili na serwerach plik o nazwie "Anonymous" z treścią "We are Legion", co może świadczyć o tym, że chcieli zrzucić winę na wspomnianą wcześniej grupę.

>>Czytaj także: Przemysł muzyczny z niechęcią spogląda na Google Music


Źródło: Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag włamanietag Sonytag serwerytag exploittag Anonymoustag Amazon EC2tag Amazon
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy