Chmurowe drukowanie teraz w Google Chrome

15-12-2011, 14:46

Najnowsze wydanie Google Chrome umożliwia drukowanie stron za pomocą Google Cloud Print. Google wciąż wprowadza nowości w ramach projektu, który pozwala na "drukowanie prosto z chmury".

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W kwietniu 2010 r. firma Google przedstawiła Google Cloud Print (GCP). Chodziło o to, aby aplikacje internetowe mogły przesyłać zadania drukowania do usługi Google Cloud Print, która kontaktowałaby się z wybraną drukarką, przesyłając do niej zadanie i opcje drukowania. Nowa klasa "chmurowych" drukarek łączy się z GCP bezpośrednio, a starsze drukarki przez pośrednika.

Drukarki współpracujące z chmurą Google wprowadziła na rynek m.in. firma HP, która poszła w swoich pomysłach jeszcze dalej i zaproponowała drukarki z adresem e-mail. Również Kodak i Epson wprowadziły na rynek drukarki współpracujące z GCP. Pojawiły się też aplikacje dla Androida i iOS umożliwiające drukowanie z chmury. W międzyczasie do GCP wprowadzano ulepszenia, m.in. możliwość udostępnienia drukarki innym osobom i kontrolowania dostępu do drukarek. Webmasterzy mogą dodać do stron przycisk Print, który umożliwia drukowanie treści ze strony za pomocą różnych urządzeń. 

Czytaj: Google Cloud Print: czy zaleje nas lawina spamu?

Nowości w GCP były udostępniane najpierw posiadaczom Chromebooków, bo to z myślą o nich firma Google musiała rozwiązać problem drukowania dokumentów z chmury. Zmieniło się to wraz z najnowszym wydaniem Google Chrome. Osoby korzystające z tej przeglądarki na systemach Windows, Mac OS X i Linux mają możliwość drukowania stron z poziomu chmury Google, o czym poinformowano na blogu Google Chrome

Google zapowiada wprowadzanie funkcji drukowania do swoich kolejnych produktów i ma zamiar wciąż pracować z partnerami, którzy będą dostarczać drukarki "gotowe na chmurę".

Oczywiście drukowanie chmurowe na komputerze stacjonarnym czy laptopie nie jest tak niezbędne, jak na chromebookach czy tabletach. Firmie Google zależy jednak na tym, aby użytkownicy chmurowych drukarek mieli dostęp do podobnych funkcji na wszystkich urządzeniach, z jakich korzystają. 

Google najbardziej życzyłaby sobie tego, aby wszystkie wydruki przechodziły przez (jej) chmurę. Ta wizja jeszcze dziś wydaje się niedorzeczna, ale były takie czasy, kiedy przechowywanie i edytowanie dokumentów w aplikacji internetowej wydawało się dziwaczną nowinką.

Czytaj: webOS trafi do drukarek


Źródło: Google Chrome Blog


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.