Chińczycy także pokochali smartfony firmy Apple

14-10-2011, 14:50

Największy chiński operator chwali się dużą grupą klientów posiadających iPhone'a.

Serwis China Daily poinformował, że największy chiński operator China Mobile obsługuje już ponad 9,5 miliona abonentów, którzy wykorzystują iPhone'a. Warto zauważyć, że China Mobile nie jest nawet oficjalnym partnerem Apple'a.

Czytaj także: Windows 7 najpopularniejszy na pecetach

Azjatycki operator Unicom, który nawiązał współpracę z kalifornijskim gigantem, donosił niedawno o milionie swoich klientów korzystających z iPhone'a. Tamtejszy rynek jest jednym z kluczowych dla Apple'a, jednak firma musi walczyć w Chinach z wieloma azjatyckimi producentami smartfonów.

Obecnie użytkownicy, którzy chcą korzystać na iPhonie z usług operatora China Mobile, muszą na własną rękę kupować odblokowane smartfony Apple'a. Nie jest to zbyt wygodne, jednak wydaje się, że użytkownikom nie przeszkadza nieco bardziej skomplikowana procedura.

Prawdopodobnie również iPhone 4S nie znajdzie się w ofercie China Mobile, który już teraz obsługuje astronomiczną liczbę ponad 600 milionów klientów. Tylko w sierpniu operatorowi przybyło znacznie ponad 600 tysięcy użytkowników. Warto przypomnieć, że pomimo narastającej w Chinach cenzury Apple otwiera w tym kraju kolejne sklepy, by lepiej konkurować z południowokoreańskim Samsungiem i tajwańskim HTC.

Czytaj także: Apple vs Samsung - decyzja w czwartek


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy