Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Check Point przejmuje Lacoon Mobile Security

08-04-2015, 12:36

Check Point zdecydował się na przejęcie firmy Lacoon Mobile Security. Lacoon jest liderem w dziedzinie kompleksowych systemów bezpieczeństwa urządzeń mobilnych, szczycącym się najwyższym wskaźnikiem wykrywalności zagrożeń wśród platform bezpieczeństwa urządzeń mobilnych klasy enterprise.

Chech Point  Lacoon Mobile Security

Lacoon oferuje nie tylko najbardziej wszechstronne systemy zabezpieczeń dla systemów operacyjnych iOS i Android, ale także świadczy usługi w zakresie bezpieczeństwa i monitorowania urządzeń mobilnych i infrastruktury mobilnej w czasie rzeczywistym. Zgłoszona do opatentowania technologia firmy pozwala wykrywać luki w zabezpieczeniach urządzeń, aplikacji i sieci niewidoczne dla innych rozwiązań, a także oszacować stopień ryzyka i podatności na ataki wynikające ze stosowania przez pracowników prywatnych urządzeń mobilnych (BYOD). Dzięki mobilnym rozwiązaniom Lacoon, firma może pogodzić wymogi bezpieczeństwa i ochrony danych z wygodą eksploatacji urządzeń i ochroną prywatności użytkowników.

 

— W dzisiejszym biznesie urządzenia mobilne są niezbędne, gdyż umożliwiają stały dostęp do informacji, bez względu na miejsce pobytu pracownika — mówi Gil Shwed, dyrektor generalny i prezes Check Point Software Technologies. — Jednak firmy nie zawsze we właściwy sposób zabezpieczają dane przechowywane w urządzeniach mobilnych. Tradycyjne strategie MDM uwzględniają stosowanie urządzeń mobilnych, ale pomijają jeden istotny aspekt: konieczność zabezpieczenia tych urządzeń i zapisanych na nich danych. Przejęcie firmy Lacoon, lidera w dziedzinie bezpieczeństwa urządzeń mobilnych, pozwoliłoby nam zaoferować klientom najbardziej kompleksowe rozwiązanie tego typu dostępne na rynku.

 

Firma Lacoon została założona w 2011 roku przez specjalistów w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego urządzeń mobilnych. Dział badawczo-rozwojowy firmy mieści się w Tel Awiwie (Izrael), natomiast dział sprzedaży zlokalizowany jest w San Francisco (Kalifornia, USA). Przejęcie firmy Lacoon wzbogaci portfel Check Point o sprawdzone, opatentowane, technicznie zaawansowane rozwiązania służące do ochrony urządzeń mobilnych. Założyciele i pracownicy Lacoon staną się integralną częścią zespołu Check Point. Technologia nabyta wraz z przejęciem Lacoon rozszerzy portfel rozwiązań Check Point w zakresie bezpieczeństwa urządzeń mobilnych o takie elementy jak system Advanced Mobile Application Threat Emulation, analizę behawioralną zagrożeń i możliwości wykrywania anomalii w czasie rzeczywistym. Transakcja przejęcia ma zostać sfinalizowana jeszcze dziś.

Ostatnie artykuły:

fot. WWF