Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Check Point prezentuje Threat Extraction

11-03-2015, 19:56

Nowe rozwiązanie do zwalczania ataków cybernetycznych gwarantuje całkowitą eliminację zagrożeń w rekordowo krótkim czasie.

San Carlos, Kalifornia – 10 marca 2015 r. - Check Point® Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), największa globalna firma specjalizująca się w systemach bezpieczeństwa zaprezentowała dziś całkowicie nowe, rewolucyjne podejście do problemu bezpieczeństwa, gwarantujące bezpieczną transmisję dokumentów przez sieć i aktywnie eliminujące złośliwe oprogramowanie, jeszcze zanim stanie się ono źródłem zagrożenia.

Metody ataku nieustannie się zmieniają, a ich częstotliwość rośnie z każdym dniem. Mimo to dokumenty są nadal jednym z najgroźniejszych wektorów rozprzestrzeniania się złośliwego oprogramowania. Z danych opublikowanych w Check Point 2014 Security Report wynika, że w 2013 roku 84% firm pobrało zainfekowane dokumenty. Firmy potrzebują skuteczniejszych zabezpieczeń przed tymi atakami. Jedyne stuprocentowo bezpieczne rozwiązanie polega na zapobiegawczym usuwaniu potencjalnych zagrożeń i rekonstruowaniu dokumentów z zaufanych, bezpiecznych elementów. Aktywna treść, obiekty osadzone i inne elementy dokumentów, które mogą być wykorzystane do przeprowadzenia skutecznego ataku zostają wyodrębnione z dokumentu, a następnie zrekonstruowane bez potencjalnie szkodliwych składników, gwarantując stuprocentowe bezpieczeństwo tak przetworzonego dokumentu.  Rozwiązanie Threat Extraction firmy Check Point zabezpiecza organizację zarówno przez znanymi, jak i nieznanymi zagrożeniami.

 

— W tradycyjnym podejściu dokumenty są skanowane w celu wykrycia i usunięcia szkodliwego kodu, co nie gwarantuje absolutnego bezpieczeństwa. Taki poziom bezpieczeństwa może zapewnić tylko zapobiegawcze usuwanie potencjalnie niebezpiecznych elementów dokumentów — wyjaśnia Dorit Dor, wiceprezes Check Point Software Technologies ds. produktów. — Check Point Threat Extraction to nowa, rewolucyjna technologia, która pozwala zapewnić stuprocentowe bezpieczeństwo sieci przez dopuszczenie do niej wyłącznie bezpiecznych dokumentów.

 

Ważne jest nie tylko to, aby dokumenty były całkowicie wolne od potencjalnie szkodliwego oprogramowania; nie mniej istotne jest wykrywanie ataków.  W uzupełnieniu rozwiązania Threat Extraction firma Check Point oferuje produkty Threat Emulation, Anti-Bot, Intrusion Prevention i Antivirus, służące do wykrywania szkodliwego oprogramowania i monitorowania ataków. 

 

Dostępność

Rozwiązanie Threat Extraction firmy Check Point będzie oferowane jako składnik nowego pakietu Next Generation Threat Prevention (NGTX), dostępnego od drugiego kwartału 2015 roku za pośrednictwem globalnej sieci naszych partnerów: http://partners.us.checkpoint.com/partnerlocator/

Ostatnie artykuły:

fot. WWF