Check Point ostrzega: Phishing to coraz większe zagrożenie w sieci

07-10-2014, 16:49

Przejęcie przez hakerów baz danych jednego z największych banków w USA JP Morgan Chase & Co. wraz z informacjami na temat 76 mln gospodarstw domowych i 7 mln małych firm kolejny raz zwróciło uwagę społeczeństwa na skalę zagrożenia czyhającego w sieci.

Niezależnie od deklaracji banku o braku informacji o przechwyceniu przez hakerów numerów kont, haseł, dat urodzenia czy numerów ubezpieczenia społecznego klientów banku, okazuje się, że phishing przybiera na sile.

- Przestępcy internetowi mogą próbować zwieść klientów, starając się zmusić ich do ujawnienia szczegółów. Dla hakerów to jedynie gra liczb, która jednak może mieć poważne konsekwencje dla klientów. Wiadomości phishingowe wciąż są najczęstszym źródłem ataków internetowych opartych na socjotechnikach – podkreśla Keith Bird, dyrektor zarządzający Check Point w Wielkiej Brytanii.

Pomimo że dane szczegółowe rachunków pozostają bezpieczne, hakerzy byli w stanie wykraść informacje kontaktowe klientów. Ci ostatni powinni być bardzo ostrożni, aby nie klikać w linki w mailach od JP Morgan, sugerujących dokonanie zmian w zabezpieczeniach konta, jakkolwiek autentycznie te wiadomości by nie wyglądały.

 

* Phishing –wyłudzanie poufnych informacji osobistych przez podszywanie się pod godną zaufania osobę lub instytucję, której te informacje są pilnie potrzebne.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.