Check Point liderem ochrony danych mobilnych w rankingu Gartner Magic Quadrant

informacja prasowa 07-11-2013, 14:10

Check Point Software Technologies Ltd., światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa Internetu, opublikował informację na temat wyniku firmy w ostatnim rankingu Gartner Magic Quadrant dotyczącego ochrony danych mobilnych (Mobile Data Protection - (MDP)1. Firma Check Point znalazła się w obszarze liderów po raz siódmy z rzędu.

Według Gartner, ochrona danych mobilnych to “dobrze rozwinięty rynek mający dwa główne cele – pierwszy i najważniejszy, to ochrona danych przechowywanych na urządzeniach użytkowników poprzez stosowanie szyfrowania i uwierzytelniania, oraz drugi, czyli dostarczenie dowodów na to, że ochrona faktycznie działa. Większość przedsiębiorstw, nawet jeżeli nie należą do wrażliwej lub ściśle regulowanej branży, uznaje, że szyfrowanie służbowych danych jest dobrą praktyką w kontekście bezpieczeństwa”.

Check Point oferuje serię produktów przeznaczonych do ochrony danych mobilnych, które są w stanie zapewnić przedsiębiorstwom pełną ochronę służbowych danych. Produkty kładą nacisk na bezpieczeństwo, prostotę użytkowania, niezawodność oraz szeroki zakres wspieranych urządzeń. Pakiet Endpoint Security Solutions firmy Check Point zawiera pokaźny zbiór zaawansowanych funkcjonalności bezpieczeństwa, takich jak Full Disk Encryption, Media Encryption, Firewall & Compliance Check, Remote Access VPN, oraz Mobile Access Software Blade. Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań do ochrony urządzeń końcowych firmy Check Point, odwiedź stronę.

“Zhakowane lub skradzione laptopy, smartfony oraz inne przenośne nośniki danych, jeżeli znajdą się w niewłaściwych rękach, mogą być przyczyną trudnych do oszacowania strat, gdyż przechowywane tam dane finansowe i osobowe są niezwykle wrażliwe. Celem firmy Check Point jest dostarczanie takiej ochrony danych mobilnych, która zapobiega zarówno przypadkowym wyciekom danych jak i uniemożliwia cyberprzestępcom dostęp do wykradzionych informacji”, mówi Dorit Dor, wiceprezes ds. produktów w Check Point Software Technologies. „Wierzymy, że utrzymanie pozycji lidera kolejny raz z rzędu jeszcze bardziej zmotywuje firmę Check Point do dostarczania najlepszej jakości zabezpieczeń poprzez szeroki zakres rozwiązań do ochrony danych mobilnych”.

Gartner przyznaje miano lidera dostawcom, którzy “dostarczają produkty, które sprawdzają się u klientów Gartnera we wdrożeniach na dużą i małą skalę. Dodatkowo posiadają długoterminowe plany, które są zgodne z wizją/wpływają na wizję Gartner w zakresie kształtowania potrzeb konsumentów na rynku. Liderzy sprawiają, że działy sprzedaży konkurencji są pełne obaw, a działy techniczne są zmuszone podążać za tropem wyznaczonym przez te firmy. Ich produkty do ochrony danych mobilnych są klientom dobrze znane i często znajdują się w propozycjach rozwiązań w zaawansowanych etapach planów wdrożenia”.

O Magic Quadrant firmy Gartner

Gartner nie faworyzuje żadnego z dostawców, ani żadnych produktów czy usług zaprezentowanych w badaniach, oraz w żaden sposób nie zachęca specjalistów ds. technologii do wybierania tylko tych dostawców mających najwyższe wyniki. Opublikowane badania firmy Gartner zawierają opinie organizacji badawczych i nie powinny być brane jako stwierdzenie faktu. Gartner nie udziela żadnych gwarancji, rozumianych bezpośrednio lub pośrednio, w odniesieniu do wyników powyższych badań, w tym gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.

W Polsce dystrybutorami produktów Check Point są firmy Clico Sp. z o.o., RRC Poland Sp. z o.o. oraz Computerlinks Sp. z o.o.

1 dane pochodzą z badania  Gartner Magic Quadrant for Mobile Data Protection autorstwa John’a Girard’a i Eric’a Ouellet’a, Numer identyfikacyjny: G00251807

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.