Check Point Capsule – Firmowe i prywatne dane w końcu bezpieczne

28-10-2014, 20:03

Statystyki nie kłamią. Według danych Kindsight Security Labs Malware Report (Luty 2014) tylko w 2014 ponad 11,6 mln urządzeń mobilnych padło ofiarą ataków w postaci złośliwego oprogramowania. Co ciekawe 71% użytkowników telefonów komórkowych I przenośnych komputerów łączy się za ich pomocą ze stronami Facebook.

Check Point Capsule

Cyberataki stają się jednym z najpoważniejszych zagrożeń gospodarczych na świecie. Co minutę użytkownik sieci pada ofiarą zainfekowanych stron, co 9 minut korzysta z aplikacji zawierającej wirusy, co 29 minut komputery ściągają aplikację z wirusem, co 49 minut dane osobowe wyciekają z serwerów firmowych na skutek działań hakerów – wynika z badań firmy Check Point Software Technologies, przeprowadzonych w 122 krajach.

Skala zagrożenia atakami zatem rośnie. Większość rozwiązań i produktów bezpieczeństwa sieciowego wprowadzanych na rynek pozwala na zabezpieczenie urządzeń w sposób pojedynczy – niezintegrowany.

 

Ochrona firmowych i prywatnych dany jednocześnie

 

Check Point wprowadza na rynek pierwsze rozwiązanie, które pozwala na jednoczesne zabezpieczenie sieci korporacyjnej i urządzeń prywatnych, które będą łączyły się z siecią firmową. Check Point Capsule z jednej strony rozdziela i chroni firmowe dane, dokumenty oraz kody dostępu, z drugiej zaś zabezpiecza poufne, prywatne informacje i aplikacje. Zabezpieczenia dokumentów firmowych są dokonywane przez CHP Capsule już na poziomie tworzenia dokumentu i wraz z wysłaniem do sieci lub w postaci wiadomości e-mail dokument ten jest stale zabezpieczony specjalnym kodem.

Z Check Point Capsule Cloud organizacje mogą wykorzystać ochronę wszystkich narzędzi w usłudze opartej na chmurze, chroniąc sieć wraz z jej użytkownikami przed jakimikolwiek zagrożeniami - powstrzymując przed ściąganiem podejrzanych plików, blokując strony ze złośliwym oprogramowaniem zatrzymując je nim zdążą wyrządzić szkody. Produkt ten współpracuje z różnymi platformami I systemami operacyjnymi w tym iOS, Android, Windows oraz MacOS.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.