Chcesz utrzymać ciągłość wypłat z Programu Rodzina 500+? Złóż wniosek przez internet do końca sierpnia!

30-08-2017, 14:45

Tylko do 31 sierpnia br. można składać wniosek o 500+, by zagwarantować sobie ciągłość wypłaty świadczenia oraz brak konieczności oczekiwania na wyrównanie. Jeśli nie chcesz tracić czasu na stanie w kolejkach, najlepiej skorzystaj z wniosku online.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Trwa przyjmowanie wniosków o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500 plus” na nowy okres świadczeniowy. Dotyczy to rodzin, które do tej pory korzystały z programu jak i tych, którzy będą dopiero z niego korzystać. Złożenie wniosku jeszcze w sierpniu gwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia 500+ oraz brak konieczności oczekiwania na wyrównanie.

Z danych rządu wynika, że od początku sierpnia rodzice złożyli już ponad 1,5 mln wniosków o świadczenie 500+, w tym przeszło 477 tys. online. Warto skorzystać z formy elektronicznej, bo składając wniosek online, unikniemy kolejek w urzędzie, jakie mogą pojawić się w ostatnim tygodniu sierpnia.

- Złożenie wniosku przez internet to najwygodniejsza forma uzyskania świadczenia, bo nie trzeba odwiedzać urzędów – zachęca Anna Streżyńska, szefowa resortu cyfryzacji. 

Wniosek o świadczenie 500+ możemy złożyć w prosty sposób online poprzez 4 kanały: stronę Obywatel.gov.pl, bankowość elektroniczną (już w 19 bankach, kliknij tutaj by sprawdzić w których), portal Emp@tia oraz Platformę Usług Elektronicznych ZUS - PUE ZUS. Wypełnienie wniosku zajmuje kilka minut, ale niezbędne jest przygotowanie wcześniej niezbędnych dokumentów w wersji elektronicznej m.in. potwierdzające dochody rodziny czy sytuację formalno-prawną rodziny. Ich rodzaj uzależniony jest od indywidualnej sytuacji wnioskującego.

>> Zobacz jak wygląda składanie wniosku o 500 zł na dziecko przez internet (bank i ePUAP)?

Wypełniony wniosek można też złożyć osobiście w urzędzie lub listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej (decyduje data nadania na poczcie). Ze względu na duże zainteresowanie składaniem wniosków Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do korzystania ze ścieżki online.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.