Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Elektroniczne faktury coraz bliżej. Usługa działa już w Inteligo, niedługo wprowadzi ją PKO BP. Z badań TNS OBOP wynika, że banki, które pierwsze wprowadzą nową możliwość regulowania płatności, mogą bardzo na tym skorzystać.

robot sprzątający

reklama


40 proc. posiadaczy kont bankowych chciałoby w ramach bankowości elektronicznej otrzymywać faktury elektroniczne i gotowe formularze do przelewów, w przypadku użytkowników kont internetowych odsetek ten wzrasta już do 65 proc. - wynika z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP. Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR) prowadzi obecnie rozmowy z bankami i wystawcami faktur za usługi masowe (prąd, gaz, telefon itp.), by umożliwić klientom banków nowe możliwości opłacania rachunków przez internet.

Trudno do nowej usługi będzie przekonać osoby starsze, z wykształceniem zawodowym, a także emerytów i rencistów - oni w głównej mierze dokonują płatności za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Może być to strzał w dziesiątkę, gdyż już teraz 18 proc. dorosłych Polaków dokonuje płatności on-line, w przypadku posiadaczy e-kont jest to aż 60 proc. Potencjał w postaci liczby klientów jest więc duży. Wprowadzenie możliwości opłacania faktur w sposób proponowany przez KIR może doprowadzić także do zaostrzenia walki o klientów - 40 proc. Polaków przyznało w badaniach, że byłoby skłonnych zmienić bank na taki, który oferowałby nowe możliwości regulowania należności.

Krajowa Izba Rozliczeniowa proponuje, by klient - po podpisaniu umowy z wystawcą faktury - otrzymywał ją jedynie w formie elektronicznej poprzez e-bank. Sam bank przygotowywałby polecenie przelewu, termin jego realizacji byłby jednak dalej zależny od nas samych. KIR przekonuje, że klientom da to lepsze możliwości kontrolowania rachunków, zniknie też problem Poczty Polskiej, która spóźnia się z przesyłkami lub w ogóle ich nie dostarcza.

Z nowego systemu - EBPP (Elektroniczna Prezentacja i Płatność Rachunków) korzystać mogą klienci Inteligo, Zakładu Energetycznego Warszawa-Teren S.A. oraz telewizji n. Niedługo możliwość taką mają zyskać klienci największego polskiego banku - PKO BP.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Czatowanie na dotacje