Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

ChatGPT zaatakowany przez Anonymous Sudan i SkyNet

16-02-2024, 19:43

Grupy hakerskie Anonymous Sudan i SkyNet przeprowadziły cyberatak na OpenAI, giganta generatywnej sztucznej inteligencji, powodując zakłócenia w ChatGPT. Cyberatak przeprowadzony metodą DDoS, spowodował awarię usługi – ogłosił Anonymous Sudan na swoim kanale Telegram.

ChatGPT zaatakowany przez Anonymous Sudan i SkyNet

W opublikowanym poście organizacja skrytykowała środki bezpieczeństwa OpenAI, zarzucając słabą ochronę i przypisując rzekomy atak wadom usług bezpieczeństwa Cloudflare. Tak wynika z informacji „oficjalnego rzecznika” Anonymous Sudan, występującego pod pseudonimem Crush.

Cyberatak na ChatGPT nie jest przypadkowym aktem cyberagresji. U jego podłoża leżą motywacje polityczne - Anonymous Sudan uzasadnił obranie za cel OpenAI, wskazując na wsparcie firmy dla Izraela w obliczu trwającego oblężenia Strefy Gazy przez Izrael.

Haktywiści często szukają głośnych celów, które mogliby zaatakować, aby zwrócić na uwagę na sprawę, z którą się identyfikują.

W tym przypadku Crush twierdzi, że grupy zaatakowały OpenAI ze względu na wsparcie firmy dla Izraela — mówi Oded Vanunu, dyrektor działu podatności produktów w firmie Check Point Software.

Operacja grup wykraczają poza cyberwojnę, gdyż żądają one od OpenAI konkretnych działań, w tym usunięcia menedżera Tala Brody, który pełni funkcję szefa platformy badawczej ChatGPT.

Ataki będą kontynuowane, jeśli powyższe problemy nie zostaną rozwiązane, a zwłaszcza zwolnienie Tala Brody – oznajmił w poście Anonymous Sudan.

Grupa potępiła współpracę OpenAI z Izraelem, podkreślając zainteresowanie Sama Altmana inwestycjami w kraju oraz jego spotkania z izraelskimi urzędnikami, w tym z premierem Benjaminem Netanjahu.

 

Foto: Freepik

Treść w oparciu o materiał prasowy Check Point Software


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *