Challenge Up! to nowy akcelerator dla startupów bazujących na idei internetu rzeczy

04-03-2015, 09:55

3 marca br. - podczas Mobile World Congress, Cisco - Deutsche Telekom i Intel ogłosiły rozpoczęcie Challenge Up!, akceleratora dla startupów bazujących na idei internetu rzeczy (IoT: Internet of Things) działających w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Celem Challenge Up! jest wsparcie innowacyjnych firm zajmujących się tematyką IoT w szybszej komercjalizacji ich pomysłów.

Challenge Up! został stworzony z myślą o startupach na wczesnym etapie rozwoju, które pracują nad projektami z dziedziny Internet of Things i pokrewnymi, takimi jak inteligentne rozwiązania (inteligentny dom, inteligentne miasto, inteligentna energia, inteligentne samochody, technologie wearables, koncepcja Industry 4.0), bezpieczeństwo informacji, Big Data, analityka, łączność i cloud computing.

Zainteresowane startupy mogą aplikować do programu poprzez stronę www.challengeup.eu. Termin nadsyłania aplikacji upływa 25 maja br.

- Czekamy na kreatywne pomysły nowych produktów i usług, które w przyszłości poprawią jakość życia i pracy. Dając młodym firmom dostęp do zasobów trzech globalnych firm, możemy im pomóc w realny sposób - przekuwając ich idee w komercyjny sukces - mówi Christian Morales, wiceprezes i dyrektor generalny na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w firmie Intel.

challenge upNajważniejszymi częściami elementami programu będą Acceleration Week (który odbędzie się w dniach 22-26 czerwca 2015 r.) oraz skrojony na miarę potrzeb poszczególnych startupów 4-miesięczny program inkubacji (lipiec – październik 2015 r.), który będzie miał miejsce w trzech miastach: Krakowie, Berlinie i Wiedniu.

Wybrane do programu startupy nie ponoszą kosztów związanych z udziałem w Challenge Up!, nie jest także wymagany żaden kapitał własny, a uczestnicy zachowują prawa do swojej własności intelektualnej.

Wspólna inicjatywa łączy zasoby i doświadczenie z obszaru inicjatyw startupowych trzech firm, w tym Cisco Entrepreneurs in Residence (Cisco EIR), Intel Business Challenge Europe oraz hub:raum powered by Deutsche Telekom.

 

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero, holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl


Źródło: informacja prasowa
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031