CES 2011: 2500 wystawców, 1200 firm spoza USA

23-12-2010, 12:57

Pośród 2500 wystawców na targach International CES 2011 ponad 1200 firm wywodzi się spoza USA. Jest to wzrost o 25% w porównaniu do roku 2010. Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej CES 2011 odbędą się w Las Vegas w dniach 6-9 stycznia 2011 roku.

Prawdopodobnie największe targi technologiczne odwiedzi ponad 120 tys. gości z ponad 130 krajów. CES uczestniczy w programie International Buyer Program sponsorowanym przez Departament Handlu USA. W ramach programu specjalne delegacje kupców z ponad 25 państw uczestniczyć będą w prezentacjach i wystawach, poszukując nowych partnerów biznesowych i poznając najnowsze trendy technologiczne.

>>> Czytaj: Microsoft stworzy Windowsa dla tabletów?

Na zbliżających się targach zorganizowanych będzie 20 tzw. TechZone – wystaw dedykowanych konkretnym sektorom. Pośród nich po raz pierwszy na CES odbędą się wystawy:

  • 3D@Home, prezentująca twórców kontentu, dostawców usług i producentów TV dostarczających rozwiązania 3D dla klientów indywidualnych i domu;
  • Access on the GO, prezentująca nowości w dostępie do treści, takie jak e-booki, netbooki, smartbooki i tablety;
  • Connected Home Appliances, na której po raz pierwszy na CES prezentowany będzie interaktywny sprzęt AGD/RTV z najbardziej nowoczesnymi rozwiązaniami oszczędności energii i systemami SmartGrid;
  • Mobile DTV z elektroniką pozwalającą przenieść doświadczenie kina domowego do samochodu i urządzeń przenośnych;
  • Electric Vehicle TechZone, prezentującą pojazdy o napędzie elektrycznym, urządzenia do przechowywania energii i ładowania akumulatorów;
  • Sports and TinessTech, poświęconą najnowszym trendom i sprzętowi dla entuzjastów sportu.

Ponadto na CES 2011, podobnie jak w minionych latach, obecne będą popularne wystawy EHX@CES, Gaming Showcase, HDMI, Home Plug, pawilon iLounge – najszybciej rozwijającą się TechZone, Location Based Services, Robotics, Safe Driver, Sustainable Planet, USB, Wireless Mobility i Zigbee.

Pojawiły się już pierwsze plotki dotyczące tego, co będzie można zobaczyć na CES. Prawdopodobnie ujrzymy m.in. system Windows stworzony z myślą o procesorach ARM.

Targom International CES 2011 towarzyszyć będzie Światowe Forum Elektroniczne (World Electronics Forum - WEF), które odbędzie się w dniach 8-10 stycznia w Las Vegas. Forum to jest nieformalnym spotkaniem światowych liderów organizacji zajmujących się elektroniką, którzy raz do roku spotykają się, by omówić ważne z perspektywy globalnej problemy rynku elektroniki. W programie spotkania jest powitalna kolacja, na której przemówienie wygłosi Przedstawiciel Handlowy USA, Ambasador Ron Kirk, a także śniadanie powitalne i dyskusje przy okrągłym stole.

Nowością na CES 2011 będzie program Entertainment Matters skierowany do profesjonalistów branży rozrywkowej, obejmujący specjalnie wystawy, konferencje i wydarzenia skierowane do społeczności Hollywood.

Program CES Conference obejmuje 300 sesji dyskusyjnych z ponad 900 prelegentami. Inicjatorem i organizatorem targów jest Consumer Electronics Association (CEA) będąca zrzeszeniem ponad 2000 przedstawicieli czołowych przedsiębiorstw branży elektroniki użytkowej. Zeszłoroczne targi przyciągnęły 2700 firm z ponad 140 krajów oraz ponad 113 tys. odwiedzających.

>>> Czytaj: Google TV: jeszcze nie gotowe czy to już niewypał?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy