Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wniosek Arnolda Buzdygana przeciw Stowarzyszeniu Wikimedia Polska został oddalony - dowiedział się Dziennik Internautów. Co ciekawe, powód na swoim blogu podaje, że... sąd uznał, iż artykuł w Wikipedii narusza jego dobra osobiste. Czyżby Buzdygan nie zrozumiał do końca wyroku?

Proces został zakończony 20 maja 2009 r., jednak na ogłoszenie werdyktu należało nieco poczekać. Przypomnijmy, że Arnold Buzdygan wystąpił o 100 tys. zł zadośćuczynienia od sekretarza stowarzyszenia Wikimedia Polska. Buzdygan wszczął proces, bo poczuł się urażony tym, że w Wikipedii jego zachowanie określono mianem "trollowania".

Dziś rano, 8 czerwca 2009 r., Arnold Buzdygan opublikował na swoim blogu notkę, w której pisze:

Wikipedia narusza moje dobra osobiste i cześć, ale... do odpowiedzialności za to nie można pociągnąć Pozwanych. (...) Sąd uznał dziś, że artykuł w Wikipedii na mój temat łamie prawo naruszając moje dobra osobiste - także w kwestii przypisywania mi “zachowań o pejoratywnym odbiorze tzw. trollowania” - co mnie bardzo cieszy, ale jednocześnie uznał Pozwanych za podmiot świadczący usługi drogą elektroniczną - czyli nie ponoszący odpowiedzialności za “przesyłane” treści - a nie za podmiot prowadzący tytuł prasowy a to mnie już nie cieszy.

Co ciekawe, wydaje się, że Buzdygan nie do końca zrozumiał wyrok sądu, o czym świadczy dalsza część jego wypowiedzi: "Tyle mniej więcej zapamiętałem z dzisiejszej słownej dość długiej sentencji wyroku". Podobne zdanie na ten temat ma prawnik Piotr Waglowski.

Dziennik Internautów skontaktował się z biurem prasowym Sądu Okręgowego we Wrocławiu. W trakcie rozmowy redakcja DI dowiedziała się, że sąd oddalił powództwo pana Buzdygana, niestety obecnie przedstawicielka biura prasowego nie była w stanie podać powodów oddalenia decyzji.

Redakcja DI rozmawiała również z Pawłem Zienowiczem, rzecznikiem prasowym Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Niestety Stowarzyszenie nie będzie komentować wyroku sądu do momentu jego uprawomocnienia.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *