Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Brama harmonijkowa bez przeciwwagi - funkcjonalność i nowoczesny design

04-10-2021, 08:02

Nowoczesne bramy wjazdowe łączą w sobie szereg zalet funkcjonalnych oraz podwyższony standard estetyczny. Wśród bestsellerów znajduje się tytułowa brama łamana harmonijkowa. W niniejszym artykule postanowiliśmy zebrać nieco informacji o cechach technicznych tego systemu oraz o dostępnych na rynku modelach w odniesieniu do aktualnych trendów w architekturze.

Brama harmonijkowa bez przeciwwagi – sposób na oszczędność miejsca 

Ideą powstania bramy harmonijkowej było poszukiwanie cennej, dodatkowej wolnej przestrzeni na posesji od strony jezdni. W wąskiej, mało przestrzennej zabudowie, każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, można zagospodarować go dekoracjami, nasadzeniami, a także dodatkowym samochodem na podjeździe garażowym. Brama harmonijkowa na małą działkę jest pewną alternatywą dla tradycyjnych bram dwuskrzydłowych. Te klasyczne systemy potrzebują tyle wolnego miejsca na posesji, ile wynosi długość jednego skrzydła bramy. A zatem im większy wjazd, tym więcej operacyjnej przestrzeni wymagał wewnątrz. 

Brama wjazdowa harmonijkowa nie otwiera się jak tradycyjna brama, lecz składa. Jej skrzydła są niejako przegubowe, poszczególne ich fragmenty przylegają ściśle do siebie na wzór harmonijki. Oczywiście złożone skrzydło zajmuje trochę przestrzeni w świetle wjazdu, ale sama brama harmonijkowa do otwarcia wymaga co najmniej dwa razy mniej miejsca. Innowacyjny system sprawdził się w Polsce, szczególnie w zabudowie szeregowej i na nowych osiedlach mieszkalnych, gdzie jest niewiele miejsca i potencjału na inne rodzaje bram wjazdowych.

Brama harmonijkowa bez przeciwwagi - funkcjonalność i nowoczesny design

Brama harmonijkowa w nowoczesnym designie – personalizowane modele

Dzięki takim producentom jak polska marka Qualum (Qualum.pl) możliwe jest zrealizowanie w pełni personalizowany projekt wjazdu. Brama harmonijkowa wykonywana jest pod wymiar i preferencje klienta, ustala się długość i wysokość wjazdu, a także szereg elementów dekoracyjnych. To aluminiowe bramy wjazdowe, oparte na nowoczesnej stylizacji, doskonale wpisującej się w krajobraz. Brama harmonijkowa bez przeciwwagi może mieć między innymi dowolny kierunek ułożenia lameli oraz ich gęstość, jak również niemal dowolną kolorystykę RAL. Najczęściej jednak spotykamy się z odcieniami szarości i brązu, aktualnie najbardziej popularny model to brama harmonijkowa antracytowa.

Nowoczesna, nieco minimalistyczna i bazująca na symetrii linia jest tutaj sporą zaletą. Brama wjazdowa harmonijkowa jest wówczas świetnym dodatkiem do modnych aluminiowych ogrodzeń, jest też integralną częścią modernistycznych projektów architektonicznych, gdzie współgra z elementami aranżacji ogrodu oraz elewacją budynku. 

Brama harmonijkowa bez przeciwwagi – bezkonkurencyjny system automatycznej obsługi

Na uwagę zasługuje zoptymalizowany przez Qualum system obsługi automatycznej – brama harmonijkowa zyskuje przez to nowy wymiar bezpieczeństwa i komfortu dla domowników. Co w nim innowacyjnego? Otóż całkowity czas otworzenia bramy w tym przypadku zajmuje zaledwie 5 sekund, co jest wynikiem bezkonkurencyjnym w odniesieniu do innych systemów bram na rynku.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *              

Ostatnie artykuły:


fot. Huaweifot. DALL-Efot. vecstockfot. Freepikfot. Mike Bird