BlackBerry zhakowane za pomoc londyńskiej policji

11-08-2011, 09:44

Hakerzy włamali się do oficjalnego bloga firmy, grożąc, że podobny los spotka także inne organizacje, które zechcą współpracować z policją.

Niedawno grupa Anonymous zapowiedziała, że chce zniszczyć Facebooka w związku ze śledzeniem użytkowników przez administrację serwisu. Ułatwianie policji śledzenia mieszkańców Londynu nie spodobało się natomiast innej grupie hakerów.

>>Czytaj także: Syryjscy hakerzy zaatakowali grupę Anonymous

Sonda
Czy nieletni powinni posiadać konta bankowe?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Komunikator BlackBerry chętnie wykorzystywany jest wśród uczestników londyńskich rozruchów, gdyż pozwala na wysyłanie długich i zaszyfrowanych wiadomości do wielu osób. W ten sposób narzędzie zyskało przewagę na Facebookiem oraz Twitterem.

Research In Motion, które produkuje znane smartfony, kategorycznie potępiło rozruchy. Firma rozpoczęła także współpracę z policją, która dzięki zdobytym informacjom będzie mogła lepiej reagować na rozwój sytuacji. Jednej z grup hakerskich udostępnianie tego typu danych bardzo się nie spodobało.

Hakerzy z "TeaMp0isioN" włamali się do oficjalnego bloga BlackBerry, pozostawiając tam swoje oświadczenie. Ich zdaniem "policja będzie się starała zatrzymać tak dużo ludzi, jak to tylko możliwe, by uniknąć wstydu". To z kolei ma prowadzić do wielu naruszeń i zdaniem hakerów "aresztowane mogą być osoby, które po prostu znalazły się w nieodpowiednim miejscu i czasie".

"TeaMp0isioN" poinformowali także, że nie akceptują ataków na niewinnych ludzi, do których dochodzi podczas tych zamieszek. Dodają jednakże, że z pewnością do tej grupy nie należą pracownicy RIM udostępniający dane swoich klientów. Hakerzy stwierdzili również, że "RIM nie powinno liczyć na to, iż obroni je później policja, która nie może ochronić samej siebie".

>>Czytaj także: Największy cyberatak w historii


Źródło: Sophos
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy