BlackBerry: nowy smartfon i system połączeń dla firm

27-04-2010, 08:36

Najmniejszy smartfon z rodziny BlackBerry (Pearl 3G) oraz system dający możliwość wykonywania połączeń głosowych za pośrednictwem Wi-Fi zostały zaprezentowane przez Research In Motion. Nowe urządzenie jest wydajne pomimo małych rozmiarów. Z kolei nowy system pozwala na dzielenie numeru telefonu między BlackBerry i telefon stacjonarny.

Nowe urządzenie to BlackBerry Pearl 3G. Smartfon ten daje dostęp do poczty e-mail, komunikatorów i społeczności internetowych.

Urządzenie ma niecałe 5 cm szerokości, waży 93 g. Obsługuje sieci 3G i Wi-Fi w standardach 802.11 b/g/n. Jest to pierwszy smartfon BlackBerry obsługujący standard ‘n’. Urządzenie ma dość szybki procesor, wyświetlacz o rozdzielczości 360 na 400 (238 ppi) i trackpad optyczny ułatwiający nawigację.

Nowe BlackBerry ma też dedykowane klawisze multimedialne, aparat o rozdzielczości 3,2 MP oraz możliwość obsługi kart o pojemności do 32 GB. Ma też wbudowany odbiornik GPS pozwalający na korzystanie z aplikacji o charakterze lokalizacyjnym oraz geotagowanie zdjęć.

BlackBerry Pearl 9100
fot. RIM - BlackBerry Pearl 9100

Wymienialna bateria o pojemności 1150 mAhr powinna umożliwiać do 5,5 godziny rozmów w sieci 3G (dane producenta). Urządzenie ma zaawansowane funkcje dzwonienia, tj. głosowe wybieranie numerów, telefon telekonferencyjny oraz obsługę Bluetooth 2.1.

>>> Czytaj: Zamienię BlackBerry na iPhone'a lub Androida

BlackBerry Pearl 3G daje dostęp do BlackBerry App World zawierającego katalog aplikacji mobilnych stworzonych specjalnie dla smartfonów BlackBerry. Jest też wsparcie dla BlackBerry Media Sync umożliwiającego szybką synchronizację urządzenia z iTunes lub programem Windows Media Player.

BlackBerry Pearl 9105
fot. RIM - BlackBerry Pearl 9105

Smartfon BlackBerry Pearl 3G zostanie wprowadzony na globalne rynki na początku maja. Będzie dostępny w dwóch wersjach (9100, 9105) oraz kilku kolorach. Model 9100 wyposażony jest w kompaktową, 20-elementową klawiaturę QWERTY, a model 9105 – w 14-elementową tradycyjną klawiaturę alfanumeryczną. Oba modele są wyposażone w oprogramowanie SureType. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.blackberry.com/pearl3G.

BlackBerry Mobile Voice System 5

Nowy system RIM do połączeń głosowych za pośrednictwem Wi-Fi nosi nazwę BlackBerry Mobile Voice System 5. Współpracuje z Cisco Unified Coommunications Managerem i umożliwia wykonywanie oraz odbieranie korporacyjnych połączeń telefonicznych z wykorzystaniem stacjonarnego numeru telefonu za pośrednictwem smartfonów BlackBerry.

Dzięki rozwiązaniu połączenia telefoniczne wykonywane przez BlackBerry MVS 5 są kierowane za pośrednictwem korporacyjnego systemu telefonicznego bądź PBX. Pozwala to na ograniczenie kosztów roamingu i rozmów międzymiastowych.

>>> Czytaj: Microsoft KIN – telefony (tylko) dla maniaków społeczności (wideo)

Dzięki BlackBerry MVS 5 pracownicy są dostępni pod służbowym numerem telefonu w każdym miejscu i mogą korzystać z wygodniejszego, niż w przypadku telefonów stacjonarnych, sposobu wybierania numerów oraz przenosić połączenia ze smartfonu BlackBerry na telefon stacjonarny. Te funkcje są proste w użyciu – telefon na biurku pracownika i jego smartfon BlackBerry dzwonią jednocześnie, a dostęp do BlackBerry MVS z poziomu smartfonu odbywa się za pomocą znanego użytkownikom interfejsu.

Rozwiązanie umożliwia kontrolę nad sieciami Wi-Fi i ustalenie, z których sieci może korzystać pracownik. Możliwe jest ustawienie sieci preferencyjnych z opcją priorytetyzacji użycia Wi-Fi lub sieci komórkowej w celu wykonania połączenia. Dzięki uwierzytelnianiu tylko autoryzowane smartfony BlackBerry mają dostęp do korporacyjnego systemu telefonicznego. Są dostępne filtry połączeń przychodzących oparte na listach kontaktów dozwolonych i zablokowanych.

BlackBerry MVS 5 będzie dostępny w późniejszym terminie w 2010 roku. Więcej informacji: www.blackberry.com/mvs.

>>> Czytaj: Czy HTC wejdzie na rynek systemów operacyjnych?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930