BlackBerry - jest wstępne porozumienie w Arabii Saudyjskiej

10-08-2010, 19:17

Warunkowa zgoda umożliwi działanie Messengerowi, z którego korzystają posiadacze BlackBerry. Wciąż jednak konieczne jest wypracowanie ostatecznego porozumienia.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Władze Arabii Saudyjskiej oraz kanadyjskiej firmy Research In Motion doszły do porozumienia w sprawie dostępności niektórych usług telekomunikacyjnych za pośrednictwem smartfonów BlackBerry. Komisja Komunikacji i Technologii Informacyjnych zezwoliła na dalsze działanie Messengera. Pierwotnie usługa miała zostać zablokowana 6 sierpnia.

>> Czytaj także: RIM: Nie zgodziliśmy się na żądania Indii odnośnie BlackBerry

Sonda
Korzystałeś/-aś kiedyś z BlackBerry?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Jak informuje serwis BBC News, było to możliwe dzięki pozytywnym wynikom rozmów między obiema stronami. Komisja podkreśliła, że RIM ze zrozumieniem i konstruktywnie odniosła się do zastrzeżeń saudyjskiego regulatora rynku telekomunikacyjnego oraz samych operatorów. Wydana zgoda ma jednak charakter tymczasowy i - jak się można domyślać - zostanie zapewne cofnięta, jeśli strony nie dojdą do ostatecznego porozumienia.

Nie jest jasne, na jakie ustępstwa poszedł kanadyjski producent smartfonów. Firma wcześniej bowiem zastrzegała, że kwestie bezpieczeństwa jej klientów nie podlegają dyskusji. A żądanie władz w Rijadzie zmierzały właśnie w tym kierunku - regulator chciał bowiem wglądu w wiadomości przesyłane przez komunikator. Tego, a także wglądu w inne formy komunikacji elektronicznej chciał również regulator rynku telekomunikacyjnego ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

>> Czytaj więcej: ZEA: Blackberry zagraża bezpieczeństwu państwa

Tymczasem nad firmą zdają się zbierać ciemne chmury także w Europie. Najpierw swojego wsparcia dla iPhone'a oraz HTC kosztem BlackBerry udzieliła Komisja Europejska, dzisiaj z kolei Dziennik Internautów informuje o decyzji władz Niemiec, które chcą zrezygnować ze smartfonów produkowanych przez RIM oraz Apple. Powodem ma być rosnąca liczba ataków na niemieckie sieci telekomunikacyjne.


Następny artykuł » zamknij

Skype idzie na giełdę


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.