Bill Gates chce więcej innowacji w Microsofcie. Co nazywa błędem?

19-02-2013, 10:19

W ostatnim czasie nie wszystko wychodziło Microsoftowi tak, jak powinno...

Bill Gates odwiedził amerykańską stację CBS, gdzie opowiadał o najnowszych produktach Microsoftu. W ostatnim czasie tego typu komentarzy brakowało, bo twórca koncernu z Redmond skupiał się niemal w całości na filantropii.

Zbyt mało innowacji w Microsofcie?

Sonda
Microsoft ma zbyt mało innowacyjnych produktów?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

- Jest wiele rzeczy, jak telefony, gdzie nie udało się objąć prowadzenia zbyt wcześnie - mówił Gates w CBS. - Nie przeoczyliśmy smartfonów, jednak sposób, w jaki do nich podeszliśmy, nie pozwolił na na objęcie prowadzenia. Twórca Microsoftu nazwał wcześniejszą strategię "niewątpliwą pomyłką".

Warto przypomnieć, że Ballmer zareagował na iPhone'a śmiechem, zwracając uwagę na jego dużą cenę i brak fizycznej klawiatury. Cechy te miały sprawić, że smartfony Apple'a nie będą się nadawały do wykonywania zadań biznesowych, jak np. wysyłanie e-maili. Oczywiście teraz już wiemy, że założenia te były błędne, a Microsoft musiał pożegnać się z dużą częścią udziałów na rynku mobilnym.

Gates przy okazji przyznał, że jest zadowolony z prac nad Windowsem 8, tabletem Surface czy wyszukiwarką Bing. Jednocześnie zauważył, iż "nie są one wystarczające" i nie jest w pełni usatysfakcjonowany pod względem ich innowacyjności. Czy to oznacza, że w przyszłości możemy się spodziewać większego nacisku w Microsofcie na naprawdę rewolucyjne produkty?


Źródło: The Verge
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy