Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Bikeworld.pl - wirtualny raj dla miłośników rowerów

02-02-2015, 12:45

Wycieczki rowerowe to wciąż niezwykle popularny sposób na spędzanie wolnego czasu. Weekendowe przejażdżki w rodzinnym gronie nie tylko sprawią wiele radości, ale i wpłyną korzystnie na kondycję wszystkich ich uczestników. Jednak, by móc w ogóle organizować podobne wyprawy, trzeba najpierw rozejrzeć się za niezbędnym sprzętem. Pomocnym miejscem okaże się wtedy bez wątpienia Bikeworld.pl.

Bikeworld.pl

Portal powstał w 2002 roku i od tego czasu stale się rozbudowuje. Swoją dużą popularność zawdzięcza zwłaszcza wirtualnemu katalogowi, który znacznie ułatwia internautom poszukiwania odpowiednich jednośladów. W regularnie aktualizowanej bazie są umieszczane sklepy rowerowe z całej Polski.  Wystarczy tylko wpisać nazwę konkretnego miasta do wyszukiwarki, a ta pokaże wszystkie placówki, prowadzące sprzedaż rowerów, znajdujące się w najbliższej okolicy. Na kolejnych podstronach odwiedzający będą mogli sprawdzić dane teleadresowe poszczególnych sklepów. U dołu strony zobaczą też kilku producentów, polecanych przez twórców serwisu i bez trudu zorientują się, gdzie mają swoje placówki. Jeśli natomiast właściciel jakiegoś salonu zechce, by ten znalazł się w bazie, powinien czym prędzej kliknąć na „zgłoś sklep”. Wystarczy, że poda adres, pełną nazwę, numer telefonu oraz e-mail, a administrator strony na pewno się z nim skontaktuje.

 

Naturalnie, w katalogu znajdują się również same rowery i akcesoria kolarskie. Użytkownik, po podaniu właściwego modelu, zobaczy jego cenę w konkurencyjnych salonach. Gdyby natomiast wybrał dwa podobne jednoślady i nie wiedział, który warto kupić, może skorzystać z opcji porównania. Dzięki niej pozna wszelkie różnice między modelami, a to pozwoli mu podjąć trafną decyzję. Przed rozpoczęciem poszukiwań warto jednak na pewno przejrzeć przewodnik zakupowy, udostępniony pod katalogiem. Zawarte tam informacje, dotyczące właściwego doboru roweru, bez wątpienia okażą się pomocne dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z dwoma kółkami.

Bikeworld.pl

Poza katalogiem, w portalu jest też mnóstwo innych atrakcji. Redakcja dba o to, by nie zabrakło interesujących artykułów o tematyce kolarskiej oraz fachowych porad od bardziej doświadczonych rowerzystów.  Regularnie pojawiają się też wieści ze sportowego świata, pozwalające gościom być na bieżąco z najważniejszymi imprezami z ich ulubionej dyscypliny. W dodatku, każdy tekst wzbogacają doskonałe zdjęcia, wykonywane przez profesjonalnych fotografów. Na stronie znajdzie się też miejsce dla fanów zawodowych kolarzy, którzy reprezentują Polskę w licznych konkursach. Za pośrednictwem strony dotrą do wywiadów z takimi sławami, jak na przykład Rafał Majka oraz wpisów blogowych niektórych z nich.

 

Portal Bikeworld.pl wciąż się rozwija i zapewne nie raz nas jeszcze zaskoczy. Na pewno jednak nie zmieni się jedno – nigdy nie przestanie zrzeszać setek ludzi, żywo zainteresowanych sportami rowerowymi. Kto wie, może gdzieś wśród jego wiernych czytelników znajduje się przyszły mistrz olimpijski?

Bikeworld.pl

Ostatnie artykuły:

fot. WWF