Bezdomny haker nie przyznaje się do winy (wideo)

27-09-2011, 15:37

Nietypowy przypadek bezdomnego hakera zatrzymanego przez FBI pokazuje, że warunki pracy internetowych włamywaczy są bardzo różne.

Jak podał serwis Sophos, FBI podejrzewa, że zatrzymany haker posługiwał się w sieci nickiem "Commander X". Miał również należeć do grupy People's Liberation Front (PLF) powiązanej z Anonymous.

Czytaj także: Bezpieczeństwo procesu drukowania okiem eksperta

Sonda
Bezdomny stoi za włamaniami do stron hrabstwa Santa Cruz?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

47-letni Christopher Doyon nie przyznaje się jednak do winy. Lista stawianych mu zarzutów jest dość długa i zawiera m.in. włamanie do chronionej sieci komputerowej, uszkodzenie zabezpieczonego komputera, ale także podżeganie do udziału i pomoc w podobnych przestępstwach.

Doyon miał również stać za atakiem na strony rządowe hrabstwa Santa Cruz, po tym jak wprowadzono tam zakaz obozowania. Co ciekawe, niedawno w CBS pojawił się anonimowy haker, który określał siebie właśnie jako "Commander X".

- Nie poddamy się - stwierdzał w anonimowej rozmowie. - Kiedy nadejdzie odpowiedni czas, każdy z nas będzie prawdopodobnie postawiony przed wymiarem sprawiedliwości, jednak nasze głowy będą podniesione, bo każdy sąd poprze nasze działania. Na razie wydaje się jednak, że amerykański wymiar sprawiedliwości nie będzie tak wspaniałomyślny.

Pierwsze doniesienia o bezdomnym hakerze pojawiły się już w połowie ubiegłego tygodnia. Wtedy też w ręce FBI trafił 23-letni Cody Kretsinger podejrzany o włamanie do Sony Pictures Environment.

Czytaj także: Japonia: Tajemnice wojska zagrożone?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy