Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Benedykt XVI bardziej cyfrowy dla młodzieży

07-05-2008, 09:45

Jeśli chcesz dostać SMS od Papieża, jedź do Sydney na Światowe Dni Młodzieży. W tym roku ta impreza ma być bardziej zaawansowana technologicznie niż kiedykolwiek. Kościół chce dotrzeć do młodych ludzi przez te kanały komunikacji, których używają oni na co dzień.

W trakcie Światowych Dni Młodzieży Benedykt XVI będzie wysyłał do wiernych "inspirujące" wiadomości tekstowe. Dla pielgrzymów zostanie również uruchomiony specjalny serwis społecznościowy podobny do Facebook. Będą również "cyfrowe ściany modlitwy" i katechezy online.

Na miejscu zorganizowane zostanie centrum umożliwiające dostęp do bezprzewodowego internetu, studia green screen i różnego rodzaju usług pozwalających na zdobycie cyfrowych pamiątek (wiadomości obrazkowe, pobieranie muzyki itd.)

Usługi telekomunikacyjne (głosowe, mobilne, transmisji danych itd.) dostarczy operator Telstra. Połączą one 8 tys. wolontariuszy, 2 tys. duchownych, 3 tys. przedstawicieli mediów oraz ponad ponad 225 tys. pielgrzymów, którzy będą rozproszeni na niemałym obszarze. Telekom ma już doświadczenia w podobnych imprezach. Obsługiwał m. in. Igrzyska Olimpijskie w 2000 roku oraz Mistrzostwa Świata w Rugby w 2003 r.

- Chcieliśmy uczynić ŚDM 2008 unikalnym doświadczeniem poprzez użycie nowych sposobów kontaktu z dzisiejszą zaawansowaną technologicznie młodzieżą (...) zaangażowanie Telestry sprawi, że będą to najbardziej jak dotąd innowacyjne ŚDM – mówił bp Anthony Fisher, jeden z organizatorów wydarzenia.

Sonda
Kościł Katolicki korzysta z nowych mediów...
  • zbyt często
  • zbyt rzadko
  • wszystko mi jedno
wyniki  komentarze

Kościół mimo wszystko stosuje również tradycyjne metody, aby Światowe Dni Młodzieży były udanym wydarzeniem. Australijskie zakonnice już podobno modlą się o ładną pogodę.

Papież pojawi się w Australii 13 lipca, ale początkowo będzie wypoczywał. Oficjalnie zostanie powitany w czasie ceremonii, która odbędzie się 17 lipca. Do Rzymu odleci 21 lipca.

Nie będzie to pierwszy raz, kiedy głowa Kościoła Katolickiego skorzysta ze środków elektronicznych. Rolę internetu jako pierwszy docenił Jan Paweł II. Wysłana przez niego e-mailem w 2001 roku adhortacja apostolska "Ecclesia in Oceania" była pierwszym dokumentem nadanym elektronicznie osobiście przez papieża.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij