Będzie zakaz importu iPhone'ów, iPodów i iPadów do USA?

15-06-2010, 06:50

Tak, jeśli Międzynarodowa Komisja Handlu uzna zasadność skargi HTC w odniesieniu do patentów, których naruszenia rzekomo miała dopuścić się firma Apple.

W połowie maja Dziennik Internautów informował o wniesieniu przez HTC, jednego z czołowych producentów smartfonów, skargi do amerykańskiej Międzynarodowej Komisji Handlu przeciwko Apple. Tajwańska firma oskarża swojego konkurenta o naruszenie jej patentów wykorzystywanych w iPhone'ach, iPodach i iPadach. Domaga się wprowadzenia zakazu importu tych produktów na terytorium Stanów Zjednoczonych.

>> Czytaj więcej: HTC chce zakazu sprzedaży iPhone'a, iPoda i iPada

Komisja poinformowała, że zajmie się skargą HTC i rozpocznie postępowanie wyjaśniające, mające odpowiedzieć na pytanie, czy Apple faktycznie naruszyła pięć patentów w zakresie sprzętu, oprogramowania oraz technologii zarządzania energią.

Gdyby uznano winę Apple, mogłoby to dla niej oznaczać nie lada kłopoty. Większość produktów jest bowiem produkowana w Azji, przede wszystkim w Chinach, i stamtąd sprowadzana. Wprowadzenie zakazu importu spowodowałoby konieczność utworzenia zakładów produkcyjnych w USA, a to nie dość, że ograniczyłoby podaż urządzeń do czasu uruchomienia linii produkcyjnych, to dodatkowo w konsekwencji doszłoby do podwyżek cen telefonów, odtwarzaczy muzyki i tabletów.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy