Będzie lepszy zasięg Orange i T-Mobile. Konkurencja nie chciała się przyłączyć

21-06-2013, 00:10

Orange wspólnie z T-Mobile pracuje nad poprawą zasięgu i jakości swoich usług - informuje "Gazeta Prawna". Konkurencyjne sieci nie chciały dołączyć do projektu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Orange i T-Mobile powołały spółkę NetWorkS, w której mają równo po 50% udziałów. W ramach działalności NetWorkS do połowy 2014 roku ma powstać 10 tysięcy stacji bazowych, z czego już teraz udało się stworzyć 4 tysiące.

Lepszy zasięg w budynku i poza nim

Jak tłumaczy Piotr Muszyński, wiceprezes Orange Polska, w rozmowie z Gazetą Prawną, budowane sieci pozwalają na uzyskiwanie lepszego zasięgu niezależnie od tego, czy znajdujemy się aktualnie w budynku. Widać wyraźnie zdecydowaną jakość w tych obszarach, gdzie połączyliśmy sieć, znaczącą poprawę wszystkich parametrów technicznych - zapewnia Muszyński.

NetWorkS, które działalność operacyjną rozpoczęło we wrześniu 2011 roku, wkrótce zajmie się modernizacją sieci w okolicach Śląska i Wrocławia. I bez tego nowe stacje bazowe obejmują już swoim zasięgiem niemal 60% kraju.

Inni operatorzy nie chcieli dołączyć

Sonda
Miewasz problemy z zasięgiem sieci GSM?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W związku z równymi udziałami w NetWorkS, operatorzy dzielą się również po połowie kosztami. Milan Zika z zarządu T-Mobile Polska tłumaczy, że w tym przypadku priorytetem była jakość stosowanych rozwiązań, a nie oszczędności. Koszty stworzenia nowego systemu nadajników okazały się przy tym o 20-30% większe, niż pierwotnie zakładano.

Sama współpraca w ramach NetWorkS była wcześniej uważnie kontrolowana przez UKE oraz UOKiK - koncerny musiały się bowiem bronić przed zarzutami o tworzenie duopolu na rynku telekomunikacyjnym. Warto jednak zauważyć, że negocjacje obejmowały wszystkich operatorów, jednak poza Orange oraz T-Mobile nikt nie chciał dołączyć do projektu. Czyżby konkurenci nie obawiali się o zasięg swoich usług?


Źródło: Gazeta Prawna


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.