Będzie Google Phone z "innym Androidem"

01-12-2009, 09:03

Google Phone to pewniak - podaje serwis Gizmodo, powołując się na zaufanego człowieka, który rzekomo widział urządzenie. Nie chodzi o kolejny smartfon z Androidem, ale właśnie o telefon od Google. Jeśli to prawda, to po raz pierwszy jedna firma będzie dostawcą urządzenia, oprogramowania i usług, z których korzysta użytkownik.

O telefonie od Google mówiono dużo przed wydaniem Androida. Gdy system ten się pojawił, wszyscy uznali, że "Google Phone" to właśnie Android i kalifornijska firma jednak nie ma w planach wypuszczania własnego urządzenia. Od kilkunastu dni pojawiają się jednak nowe doniesienia dotyczące "Google Phone", których firma Google - jak zwykle - nie komentuje.

Dwa tygodnie temu o Google Phone wspomniał TechCrunch. Z informacji serwisu wynikało, że Google Phone zostanie wyprodukowany przez jednego z dużych producentów telefonów, ale będzie oznaczony logiem Google. Charakter urządzenia ma być w pełni określony przez Google, podobnie jak iPhone jest produktem typowym dla wizji Apple (zob. Michael Arrington, The Google Phone Is Very Real. And It’s Coming Soon).

Potem TechCrunch podał, że technicznie urządzenie może nie być telefonem, ale urządzeniem przenośnym do łączenia się z siecią i wykonywania rozmów przy pomocy technologii VoIP. Kalifornijska firma może natomiast przydzielić użytkownikom numery, korzystając z Google Voice (zob. The Google Phone May Be Data Only, VoIP Driven Device).

Google już w roku 2007 proponowało coś podobnego, więc brzmi to prawdopodobnie. Więcej na ten temat w archiwalnym tekście DI.

>>> Czytaj: Google Phone będzie tanim iPhonem?

Specjalny Android dla Google

Kolejne ciekawe informacje znajdziemy w Times Online. Serwis ten podał, że Google Phone ma być jednym z najbardziej zaawansowanych smartfonów z dużym ekranem dotykowym i mocnym procesorem. Serwis podaje też, że urządzenie będzie korzystać z nowej wersji Androida, znanej pod nazwą kodową Flan, oferującą m.in. szybkie gry 3D. Zdaniem Times Online Google dało znać o swoich planach, kupując małą firmę Gizmo5.

Analitycy zauważają, że prawdziwy przełom może nastąpić w wyniku połączenia urządzenia Google Phone z usługą Google Voice oferującą tanie rozmowy i wykorzystującą w ciekawy sposób rozpoznawanie mowy. Poza tym jeśli Google Phone się pojawi, to po raz pierwszy jedna firma będzie dostawcą urządzenia, oprogramowania i usług (źródło: The Googlephone: Google gears up for attack on mobile-phone market).

Wczoraj kolejne informacje o Google Phone podał Gizmodo. Wynika z nich, że Google Phone to pewniak. Miała to potwierdzić wiarygodna osoba, która widziała urządzenie na własne oczy. Gizmodo informuje, że Google Phone działa w oparciu o nieznaną wersję Androida. Źródło serwisu widziało nowy system także na laptopie i z pewnością nie był to Google Chrome OS. W tym miejscu Gizmodo zadaje istotne pytanie - który Android będzie tym "prawdziwym Androidem"? Więcej szczegółów w tekście Marka Wilsona pt. LEAK: The Google Phone "Is a Certainty".


Następny artykuł » zamknij

Tańsza neostrada bez telefonu

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy