Tańsza neostrada bez telefonu

01-12-2009, 08:28

O ponad 7 złotych miesięcznie zmalała dzisiaj opłata za utrzymanie łącza w Telekomunikacji Polskiej. Wiadomość ucieszy zapewne wielu klientów korzystających z neostrady bez telefonu. Cenę neostrady można jeszcze bardziej obniżyć - do tego jednak potrzebny jest już abonament telefoniczny.

Osoby łączące się z internetem za pośrednictwem neostrady, które dodatkowo nie mają telefonu stacjonarnego w Telekomunikacji Polskiej, zapewne ucieszy informacja o obniżeniu opłaty za utrzymanie łącza. Od 1 grudnia wynosi ona 29 złotych, wcześniej było to 36,60 złotych.

Rzecznik Grupy TP - Wojciech Jabczyński - tłumaczy na blogu, że nie jest możliwe całkowite zrezygnowanie z tej opłaty. Wynika ona bowiem z kosztów, jakie telekom ponosi: kładzenie kabli, późniejsze ich utrzymanie, niezbędne naprawy czy wymiana skradzionych elementów. W opłacie tej zawarte jest także utrzymanie obsługi klientów.

Jabczyński podkreślił, że wspomniana opłata wynika ze szczegółowego audytu kosztowego przeprowadzanego raz do roku. Pytanie tylko, co w takiej sytuacji zawiera abonament za dostęp do internetu. Drugi raz bowiem nie powinniśmy płacić za to samo.

Neostrada może być jeszcze tańsza

Warto dodać, że korzystanie z neostrady może być jeszcze tańsze. Paradoksalnie potrzebny do tego jest właśnie abonament telefoniczny. Usługę tę możemy w TP zawiesić na maksymalnie 12 miesięcy, co kosztuje niecałe 22 złote, czyli o 7 złotych mniej niż w przypadku nowej ceny za abonament za dostęp do internetu.

Opłatę za zawieszenie musimy jednak wnieść z góry i do tego w całości za wszystkie miesiące, w których chcemy, by abonament został zawieszony. Niektóre biura obsługi klienta TP podobno przychylają się do rozłożenia tej opłaty na raty.

>> Czytaj też: Od grudnia neostrada bez spamu - zmień konfigurację programu pocztowego


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy