Barnes & Noble również w Europie

30-03-2012, 12:37

Popularne przedsiębiorstwo utworzyło spółkę w Niemczech, która ma pozwolić na lepsze konkurowanie z Amazonem podczas sprzedaży e-booków, ale również promowania elektronicznych czytników oraz tabletów.

Niedawno Amazon poinformował o udostępnieniu w Europie nowej wersji czytnika Kindle. Jeden z największych konkurentów koncernu na rynku tego typu urządzeń nie zamierza bezczynnie przyglądać się ekspansji amerykańskiego producenta.

Czytaj także: Google zarabia więcej na iOS niż Androidzie

W połowie tego miesiąca w Niemczech powstała nowa firma Barnes & Noble Digital Media GmbH, która ma być oknem na Europę amerykańskiego producenta czytników i tabletów. Pod koniec marca firma rozpoczęła już promowanie urządzeń Nook na konferencji w Londynie, gdzie prowadzi rozmowy przede wszystkim z deweloperami.

Jak zauważa serwis TechCrunch, obecnie zainteresowanie wydawców oraz deweloperów jest dla Barnes & Noble zadaniem kluczowym, choć jednocześnie bardzo trudnym. Według firmy badawczej IDC udziały w rynku czytnika Nook wahają się w granicach zaledwie 3,5%. Konkurowania z Amazonem nie ułatwiają również atrakcyjne ceny sprzętów proponowane przez amerykańskiego pioniera handlu internetowego.

Niemiecki oddział Barnes & Noble mam mieć swoją siedzibę w Berlinie, natomiast już teraz mówi się, że Amazon może otworzyć swoje fizyczne sklepy. Placówkami tego typu może się pochwalić m.in. koncern Apple, Microsoft, a wkrótce być może również firma Google.

Czytaj także: Kindle Store zablokowany przez kilka godzin


Źródło: TechCrunch
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy