Bardziej rozbudowane wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce Google

17-08-2011, 22:34

Google będzie prezentował więcej wyników wyszukiwania dla pojedynczych stron.

Google zaprezentował ostatnio dodatek dla przeglądarki, który umożliwia odnajdywanie treści podobnych do aktualnie przeglądanych stron. Nowości, które realnie wpłyną na doświadczenia związane z poszukiwaniem informacji, pojawiły się natomiast w wynikach wyszukiwania.

>>Czytaj także: Facebook: Google+ nie ma użytkowników

Sonda
AOL i Yahoo powinny się połączyć
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Jak poinformował na swoim blogu gigant z Mountain View, obecnie w wynikach wyszukiwania Google'a na jednej stronie może się znaleźć nawet 12 linków do jednej witryny. Firma chce w ten sposób ułatwić nie tylko odnajdywanie odpowiednich stron, ale również przechodzenie od razu do najbardziej trafnych treści.

Reakcje na nowości są jak zwykle mieszane. Wielu obserwatorów krytykuje pomysł, zwracając uwagę na to, jak wiele miejsca zajmują dodatkowe wyniki wyszukiwania, co utrudnia jednocześnie promocję innych witryn. Aktualizacje w wyszukiwarce są również wyzwaniem dla osób zajmujących się pozycjonowaniem treści, które obecnie muszą zwrócić uwagę na dodatkowe elementy.

Dodatkowe wyniki wyszukiwania w Google
fot. - Dodatkowe wyniki wyszukiwania w Google
Google zapewnił również, że wiele aktualizacji trafiło do samego algorytmu. Wyszukiwarka musi teraz dobierać najlepsze wyniki nie tylko pośród wszystkich stron w sieci, ale także ustalać wewnętrzny ranking dla każdej z podstron danej witryny. Również liczba dodatkowych linków dla stron ma się różnić w zależności od tego, jak algorytm oceni jej jakość.

>>Czytaj także: HTC zadowolone z przejęcia Motoroli przez Google'


Źródło: Google Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031