Baidu udostępnia sklep z aplikacjami dla Androida działający w przeglądarce

13-07-2011, 09:56

Największa chińska wyszukiwarka internetowa zgodnie z zapowiedziami kontynuuje mobilną ekspansję.

Baidu jakiś czas temu zapowiedziało, że pracuje nad systemem opartym o Androida, który ma się pojawić jeszcze w tym roku. Firma już teraz udostępniła natomiast swój własny sklep z aplikacjami.

>>Czytaj także: Baidu będzie współpracowało z Microsoftem

Sonda
Google uruchomi sprzedaż aplikacji również na chińskim rynku?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Sklep od Baidu dość istotnie różni się od konkurencyjnych rozwiązań zaprezentowanych do tej pory przez Google'a czy Amazona. Przede wszystkim do działania nie wymaga instalacji żadnej aplikacji (jak np. Android Market), a listę narzędzi można wywołać bezpośrednio z poziomu przeglądarki.

Inną ciekawostką jest fakt, że aplikacje znajdujące się w sklepie Baidu nie są przechowywane na serwerach firmy. Zamiast tego Baidu korzysta z zaawansowanego algorytmu swojej wyszukiwarki, by zbierać z internetu linki do aplikacji wraz z ich opisem.

Choć tego typu rozwiązanie wydaje się znacznie mniej bezpieczne niż standardowe aplikacje oferowane przez Google'a czy Apple'a, już teraz w usłudze znaleźć można m.in. gry Angry Birds czy Fruit Ninja. Użytkownicy mogą instalować programy jednym kliknięciem, jednak nie wiadomo, czy Baidu w jakiś sposób sprawdza je pod kątem posiadania wirusów.

Google wciąż nie wspiera sprzedaży aplikacji z poziomu Android Marketu w Chinach, a co więcej, wiele smartfonów sprzedawanych w tamtej części świata jest całkowicie pozbawionych sklepu z narzędziami od wyszukiwarkowego giganta.

>>Czytaj także: Mobilny system od Baidu jeszcze w tym roku


Źródło: Penn Olson
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy