Microsoft: Nie będzie tabletów z Windows Phone 7

13-07-2011, 11:00

Gigant z Redmond kategorycznie zaprzeczył, jakoby planował wprowadzenie WP7 na tablety.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Niedawno Steve Ballmer przyznał, że Windows Phone 7 na razie trudno uznać za jeden z sukcesów firmy, okazuje się natomiast, że system ten nie znajdzie zastosowania w coraz popularniejszych tabletach.

>>Czytaj także: Nokia wyda 80 mln funtów na promocję Windows Phone 7

Sonda
Microsoft zdoła odrobić straty na rynku tabletów?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Andy Lees z Microsoftu powiedział na Worldwide Partners Conference, że wizja wprowadzenia WP7 na tablety jest "w konflikcie" z planami firmy. Jego zdaniem tego typu urządzenia powinny oferować pełną prędkość i funkcjonalność znaną z komputerów PC.

Lees stwierdził nawet, że firma "widzi tablety jako komputery PC", a zamiast WP7 do tego typu urządzeń świetnie dostosowany ma być Windows 8. Przypomnijmy, że na prezentacji udostępnionej w czerwcu Redmond pokazało nowy interfejs dostosowany do urządzeń dotykowych, który będzie mógł funkcjonować razem z dobrze znanymi oknami.

Obecnie producenci tabletów bardzo niechętnie spoglądają na Windowsa. Według serwisu Electronista aż 99 proc. tego typu urządzeń zaprezentowanych na początku 2011 roku nie korzystało z systemu Microsoftu. Za taki stan rzeczy obwinia się przede wszystkim niedostosowany do urządzeń dotykowych interfejs oraz ociężałość Windowsa (przynajmniej w stosunku do iOS-a czy Androida).

Ratunkiem dla Redmond mają się okazać urządzenia z architekturą ARM, które ma wspierać Windows 8. Dzięki nowościom w interfejsie systemu zmniejszyć się powinny również problemy związane z nawigacją. Wciąż jednak odrobienie strat do konkurencji, która jest obecna na rynku już od dłuższego czasu, może okazać się wyjątkowo trudne.

>>Czytaj także: Jeszcze w tym roku Windows Phone po polsku


Źródło: Electronista


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.