Babol – emocjonalnie i z humorem o sporcie

16-06-2010, 09:57

Kulisy sportowych wydarzeń, sylwetki gwiazd i plotki to cecha wyróżniająca Babol.pl - nowy serwis sportowo-rozrywkowy portalu Wirtualna Polska. Nie znajdziemy w nim relacji, terminarzy spotkań, analiz ekspertów. WP postawiła za to na dużą dawkę humoru, ciekawostki oraz bezkompromisowe komentarze.

Jak zapewniają twórcy, witryna skierowana jest przede wszystkim do internautów, dla których bycie kibicem to hobby i sposób na życie. Babol.pl pokazuje sport z nieco innej strony, skupiając się na kulisach sportowych wydarzeń, ciekawostkach, sylwetkach gwiazd.

>> Czytaj też: Plotki i poczta GMail od Agory w jednym miejscu

Sonda
Uważasz, że brakuje serwisów plotkarskich?
  • Tak
  • Plotek nigdy za wiele
  • Nie
  • Mam już dość plotek, chce faktów
  • Nie interesuje mnie to
wyniki  komentarze

- Chcemy oddzielić rzeczową informację od rozrywki i emocji. Dotychczas w serwisie sport.wp.pl oba te elementy występowały obok siebie. Sam serwis sportowy Wirtualnej Polski, dzięki temu jasnemu podziałowi, będzie mógł lepiej spełniać funkcję poważnego źródła informacji, natomiast nowy serwis umożliwi lepsze i szersze niż dotychczas zaspokojenie potrzeb tych, którzy od serwisu sportowego oczekują mniej oficjalnej formuły. Ogromna rzesza kibiców, która ogląda rozgrywki sportowe w telewizji lub na stadionie, w internecie przede wszystkim chce podzielić się swoimi emocjami czy poznać opinie innych. Babol.pl to miejsce właśnie dla nich. Ci, którzy oczekują relaksu i emocji, znajdą je właśnie tam – wyjaśnia Rafał Miernik, kierownik grupy serwisów sportowych Wirtualnej Polski.

Witrynę podzielono na cztery działy. Olaboga to sport opisany w sposób niekonwencjonalny, żartobliwy, z przymrużeniem oka. W dziale Erosport przedstawione są informacje, w których sport płynnie styka się z erotyką. Ściekawostki zawierają wiadomości z życia gwiazd, często odwołujące się do ich przeżyć poza arenami sportowymi, tam gdzie nie dochodzi blask fleszy. I wreszcie Pojechane – dział, w którym użytkownicy znaleźć mogą obiektywne, aczkolwiek ostre i emocjonalne komentarze, zgoła odmienne od „suchych” informacji.

Serwis Babol.pl
fot. - Serwis Babol.pl
- Babol jest trochę jak przeżywanie sportu w pubie, ze znajomymi. Opowiada się ciekawostki, żartuje i przeżywa wielkie emocje. Już na stronie głównej witryny przekornie ostrzegamy użytkownika: Uwaga! Serwis niepoważny, taką też funkcję spełniają „wersje językowe” witryny, których przygotowaliśmy aż 16 – dodaje Rafał Golian, koordynator serwisu.

>> Czytaj też: Poczta WP uzupełniona o nowy mechanizm antyphishingowy

Twórcy serwisu chcą, aby internauta podzielił się swoimi sportowymi emocjami i współtworzył serwis, przesyłając filmy wideo, zdjęcia, teksty. W tym celu powstała m.in. opcja Nakarm babola. Serwis może być także miejscem wymiany poglądów – możliwości dyskusji z innymi użytkownikami zainteresowanymi tym samym tematem.

Babol.pl będzie obecny także w portalach społecznościowych. Na początek serwis widnieje na takich witrynach, jak Facebook i Twitter.

babol.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031