ASTER: Większa przepustowość w ofercie dla firm dzięki DOCSIS 3.0

30-03-2010, 18:13

ASTER ogłosił cennik usług internetowych dla firm opartych na technologii DOCSIS 3.0. Zastosowane rozwiązanie pozwoli m.in. na zwiększenie przepustowości łączy internetowych w kierunku do klienta (download) - do 120 Mbps i w kierunku od Klienta (upload) - do 20 Mbps.

W ramach ogłoszonego cennika ASTER oferuje 4 pakiety dostępu do internetu skierowane do firm: ASTER BiznesNet Komfort, ASTER BiznesNet Intensywny, ASTER BiznesNet Max oraz ASTER BIZNESNet MaxPlus.

Przedstawiciele firmy poinformowali również, że oprócz uruchomienia oferty dostępu do internetu dla firm trwają pracę nad projektem, który dotyczy zapewnienia obsługi adresacji IPv6. Obecnie na świecie w większości wykorzystywane są adresy wersji 4 (IPv4), których pula drastycznie kurczy się.

Rozwiązanie w postaci obsługi adresacji IPv6 pozwoli na wyeliminowanie ograniczenia ilości dostępnych adresów IP, a wdrożenie technologii EuroDOCSIS 3.0 jako standard już to zagwarantuje. Według szacunków firmy ASTER w okresie najbliższych dwóch lat nastąpi wymiana adresów IP z IPv4 na IPv6.

Wdrożona technologia EuroDOCSIS 3.0 zapewnia również rozszerzone mechanizmy bezpieczeństwa (tzw. szyfrowanie), które w niedługim czasie Klienci będą mogli wykorzystać w ramach własnej sieci do zwiększenia bezpieczeństwa transmisji.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy