Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Artnews wkrótce ogłosi pierwszy zyskowny kwartał 6 m-cy przed terminem

04-05-2015, 14:00

Artnews S.A., spółka z branży artmediów notowana na rynku New Connect, zmieniła prognozy dotyczące jej pierwszego rentownego kwartału z Q4 2015 na Q2 2015.

Zmiana prognozy jest efektem bardzo dobrych wyników sprzedaży online i drukowanej wersji magazynu Arnews na rynku amerykańskim, projektów reklamowych realizowanych dla muzeum MOMA w Nowym Jorku, platformy Auctionata w Berlinie oraz firmy eBay z San Francisco. Jednocześnie pozytywny wpływ na wyniki polskiej spółki miało wprowadzenie centrum obsługi i doradztwa finansowego w ramach Skate’s Art Finance Center oraz stabilny comiesięczny wzrost liczby klientów platformy cyfrowej o ponad 10%. Ostateczne wyniki za 1Q i 2Q 2015 zostaną opublikowane przez ARTNEWS S.A. 14 sierpnia 2015 r.

To był wyjątkowy okres, podczas którego przeprowadziliśmy zmiany w ramach drukowanej i cyfrowej wersji magazynu Artnews, przebudowaliśmy nasz zespół sprzedażowy. Jednocześnie skupiliśmy się na kompleksowych kampaniach marketingowych dla topowych reklamodawców, integracji know-how i zaplecza analitycznego firmy Skate’s z wydawnictwem Artnews oraz ograniczenia kosztów i przeniesienia produkcji i marketingu do Polski - powiedziała Izabela Depczyk, Dyrektor Generalny Artnews S.A., odpowiedzialna za transakcję nabycia Artnews LLC od Milton Esterow i jego rodziny wiosną 2014 r. 

W konsekwencji zmian wprowadzonych w ramach procesu ograniczono zatrudnienie z 29 do 14 osób w ramach biura w Nowym Jorku, przenosząc prace działu marketingu i produkcji do Polski. Jednocześnie spółka zrealizowała 2 etapy finansowania, które miały miejsce w lutym 2014 i lutym 2015 roku, spółka Artnews S.A. obniżając koszty odsetek z 10,5% do prawie 9% w skali roku i stała się jedną z najbardziej dynamicznych spółek notowanych na rynku NewConnect, na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Dużo pracy jeszcze przed nami, ale już teraz możemy poinformować o zakończeniu procesu restrukturyzacji legendarnej marki Artnews i osiągnięciu pierwszy rentownego kwartału na sześć miesięcy przed wyznaczonym terminem – oświadczyła Pani Depczyk.

W obecnym roku Artnews stał się wyłącznym partnerem mediowym polskiego pawilonu na Biennale w Wenecji, skupiając się na potrzebach rosnącej grupy, obecnych tam, polskich kolekcjonerów sztuki oraz osób aspirujący do tego miana.

Dotychczasowe prace zarządu Artnews S.A. i integracja marki Artnews z Skate’s przekroczyły nasze oczekiwania. Podczas kolejnego zgromadzenia akcjonariuszy Artnews podejmiemy decyzję w sprawie dalszego kierunku naszych działań - oświadczył Brian McConville, Wice przewodniczący Rady Nadzorczej Artnews S.A.


Ostatnie artykuły:


Tematy pokrewne:  

tag artnews


« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031