Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Armin van Buuren – najbardziej niebezpieczne nazwisko w internecie (infografika)

02-10-2015, 08:54

Cyberprzestępcy najczęściej wykorzystują zainteresowanie Arminem van Buurenem do przekierowania internautów na niebezpieczne strony zawierające wirusy.

robot sprzątający

reklama


Już po raz dziewiąty firma Intel Security zbadała liczbę zainfekowanych stron internetowych związanych z popularnymi osobami. Nazwiska gwiazd w połączeniu z terminami "wideo "i "zdjęcie" są jednymi z najbardziej poszukiwanych terminów w internecie, co wykorzystują cyberprzestępcy, kierując osoby poszukujące informacji o ulubionych celebrytach do zainfekowanych witryn.

Na liście dziesięciu zagranicznych „najbardziej niebezpiecznych celebrytów" znaleźli się:

  1. Armin van Buuren (17.92%),
  2. Luke Bryan (17.64%),
  3. Usher (16.67%),
  4. Britney Spears (16.39%),
  5. Jay Z (15.83%),
  6. Katy Perry (14.86%),
  7. Amy Schumer (14.72%),
  8. Betty White (14.03%),
  9. Lorde (13.61%),
  10. Nina Dobrev (13.19%).

W dzisiejszym świecie ludzie chcą mieć natychmiastowy dostęp do informacji, także rozrywkowych. Czas dotarcia do treści jest dla nich tak ważny, że często zapominają o bezpieczeństwie. Wiedzą to cyberprzestępcy i wciąż wykorzystują nasze zainteresowanie światem, życiem innych i potrzebę natychmiastowego zdobycia informacji do tego, aby dostać się do naszych wrażliwych danych. Coroczne badanie najbardziej niebezpiecznych celebrytów służy właśnie do tego, aby uświadomić internautom, że nie tylko korzystanie z bankowości elektronicznej, ale nawet czytanie plotek musi odbywać się z zachowaniem odpowiedniego poziomu zabezpieczeń.

Intel Security sugeruje, żeby korzystać tylko z oficjalnych stron gwiazd, nigdzie się nie logować i nie podawać nigdy prywatnych danych, pobierać pliki jedynie ze sprawdzonych źródeł oraz używać programów zabezpieczających.

Więcej informacji na temat badania na blogu Intel Security

Autor:

Arkadiusz Krawczyk, Country Manager Intel Security Poland

infografika

Metodologia badania:

Badania przeprowadzono przy użyciu programu McAfee® SiteAdvisor. Celem badania było ustalenie, które strony wyświetlające się po wpisaniu interesującej frazy są niebezpieczne. Do określenia poziomu zagrożenia w przypadku Armina van Buurena użyto następujących fraz: „Armin van Buuren", „Armin van Buuren downloads", „Armin van Buuren mp4" i „Armin van Buuren torrentz". Kolejne osoby z listy zostały zbadane w ten sam sposób. Wynikiem tego badania jest procentowe określenie poziomu ryzyka związanego z kradzieżą prywatnych danych poprzez kliknięcie w wyszukaną konkretną frazę. Osoby, które klikną linki oznaczone na żółto lub czerwono i ściągną zdjęcia, filmy lub pliki, są narażone na zainstalowanie wirusa i szkodliwego oprogramowania.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag nazwiskatag Intel Securitytag infografikatag celebryci