Armin van Buuren – najbardziej niebezpieczne nazwisko w internecie (infografika)

02-10-2015, 08:54

Cyberprzestępcy najczęściej wykorzystują zainteresowanie Arminem van Buurenem do przekierowania internautów na niebezpieczne strony zawierające wirusy.

Już po raz dziewiąty firma Intel Security zbadała liczbę zainfekowanych stron internetowych związanych z popularnymi osobami. Nazwiska gwiazd w połączeniu z terminami "wideo "i "zdjęcie" są jednymi z najbardziej poszukiwanych terminów w internecie, co wykorzystują cyberprzestępcy, kierując osoby poszukujące informacji o ulubionych celebrytach do zainfekowanych witryn.

Na liście dziesięciu zagranicznych „najbardziej niebezpiecznych celebrytów" znaleźli się:

  1. Armin van Buuren (17.92%),
  2. Luke Bryan (17.64%),
  3. Usher (16.67%),
  4. Britney Spears (16.39%),
  5. Jay Z (15.83%),
  6. Katy Perry (14.86%),
  7. Amy Schumer (14.72%),
  8. Betty White (14.03%),
  9. Lorde (13.61%),
  10. Nina Dobrev (13.19%).

W dzisiejszym świecie ludzie chcą mieć natychmiastowy dostęp do informacji, także rozrywkowych. Czas dotarcia do treści jest dla nich tak ważny, że często zapominają o bezpieczeństwie. Wiedzą to cyberprzestępcy i wciąż wykorzystują nasze zainteresowanie światem, życiem innych i potrzebę natychmiastowego zdobycia informacji do tego, aby dostać się do naszych wrażliwych danych. Coroczne badanie najbardziej niebezpiecznych celebrytów służy właśnie do tego, aby uświadomić internautom, że nie tylko korzystanie z bankowości elektronicznej, ale nawet czytanie plotek musi odbywać się z zachowaniem odpowiedniego poziomu zabezpieczeń.

Intel Security sugeruje, żeby korzystać tylko z oficjalnych stron gwiazd, nigdzie się nie logować i nie podawać nigdy prywatnych danych, pobierać pliki jedynie ze sprawdzonych źródeł oraz używać programów zabezpieczających.

Więcej informacji na temat badania na blogu Intel Security

Autor:

Arkadiusz Krawczyk, Country Manager Intel Security Poland

infografika

Metodologia badania:

Badania przeprowadzono przy użyciu programu McAfee® SiteAdvisor. Celem badania było ustalenie, które strony wyświetlające się po wpisaniu interesującej frazy są niebezpieczne. Do określenia poziomu zagrożenia w przypadku Armina van Buurena użyto następujących fraz: „Armin van Buuren", „Armin van Buuren downloads", „Armin van Buuren mp4" i „Armin van Buuren torrentz". Kolejne osoby z listy zostały zbadane w ten sam sposób. Wynikiem tego badania jest procentowe określenie poziomu ryzyka związanego z kradzieżą prywatnych danych poprzez kliknięcie w wyszukaną konkretną frazę. Osoby, które klikną linki oznaczone na żółto lub czerwono i ściągną zdjęcia, filmy lub pliki, są narażone na zainstalowanie wirusa i szkodliwego oprogramowania.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nazwiskatag Intel Securitytag infografikatag celebryci
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy