Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Dwóch studentów University of Texas stworzyło jedyną w swoim rodzaju flagę Stanów Zjednoczonych. Choć jest ona niewielka, może być dużym krokiem do przodu w dziedzinie nanotechnologii.

Niezwykle małą flagę USA stworzyli Jang-Bae Jeon oraz Carl Foresca. Maszt, na którym zatknięto sztandar, ma zaledwie siedem mikronów wysokości, ale bardziej istotne jest to, że ten maszt stoi w pozycji pionowej na określonym miejscu.

Proces tworzenia flagi wyglądał następująco: przy użyciu odpowiedniego urządzenia przeniesiono obraz flagi na powierzchnię krzemową. Potem za pomocą lasera wycięto flagę i postawiono ją w pozycji pionowej używając nanomanipulatora. Zastosowana przy tym technika będzie mogła zostać wykorzystana w przemyśle.

Jak zauważa profesor Moon Kim, praca studentów z Teksasu stanowi jeden z pierwszych kroków w kierunku trójwymiarowej nanotechnologii. Do tej pory zwykło się myśleć o nanotechnologii w kategoriach rzeczy płaskich.

Jang-Bae Jeon i Carl Foresca stworzyli oprócz tego jeszcze mniejszą flagę Teksasu. Niestety studentom nie udało się ustanowić rekordu Guinnessa. Ich dzieła nie da się zobaczyć, więc trudno udokumentować osiągnięcie.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Ubezpieczenie od wpadki za P2P