Apple: Sprzedano dwa miliony iPadów w mniej niż 60 dni

31-05-2010, 19:58

28 maja miała miejsce europejska premiera tabletu Apple. Przy okazji firma Steve'a Jobsa odnotowała kolejny rekord w sprzedaży swojego najnowszego gadżetu - dwa miliony iPadów znalazło swoich nabywców w mniej niż 60 dni, poinformowali przedstawiciele Apple.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W USA premiera iPada odbyła się 3 kwietnia br. Od tamtego momentu prosta na wykresie sprzedaży nadal rośnie. Po 28 dniach świętowano pierwszy milion sprzedanych tabletów Apple. Następnie przesunięto datę premiery w Europie na 28 maja br. iPad pojawił się w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Zainteresowanie jest na tyle ogromne, że w niecałe 60 dni Apple łącznie sprzedała już dwa miliony tabletów.

>> Czytaj też: iPad App Store otwarty na zagranicę

Co ciekawe, na tablet firmy Apple pojawiło się już ponad 5 tys. aplikacji i kolejne 200 tys., które wykorzystywane są także na iPhone'ach i iPodach Touch. Klienci na całym świecie doświadczają magii iPada. Wydaje się, że kochają go tak mocno, jak my – tłumaczy Steve Jobs, CEO Apple. – Doceniamy ich cierpliwość i robimy wszystko, by zbudować tyle iPadów, by starczyło dla wszystkich – dodaje Jobs.

>> Czytaj też: 46 mln tabletów w 2014 roku

Zainteresowanie jest tak duże, że Apple nadal boryka się z problemami produkcji iPada. Zamówienia realizuje w ciągu 7-10 dni roboczych, a nie jak na początku - w ciągu trzech. W czerwcu iPad pojawi się w Austrii, Belgii, Hong Kongu, Irlandii, Luksemburgu, Meksyku, Holandii, Nowa Zelandii i Singapurze. Oficjalnie Polska premiera nadal nie jest zanana, choć spekuluje się o jesieni 2010 r.

>> czytaj też: iPad trafił na polski rynek przed europejską premierąSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag sprzedażtag rekordytag iPadtag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.