Dania: Sąd Najwyższy nakazuje blokować TPB

31-05-2010, 20:10

Dni The Pirate Bay w Danii wydają się być już policzone. Trzeci z rzędu wyrok w tej sprawie sprawia jest korzystny dla przemysłu rozrywkowego. Kropkę nad i postawił Sąd Najwyższy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Telenor, drugi największy dostawca internetu w Danii, dalej musi blokować dostęp do serwisu torrentowego The Pirate Bay - taką decyzję podjął Sąd Najwyższy w Kopenhadze. O decyzji tej poinformowała IFPI - organizacja reprezentująca interesy przemysłu rozrywkowego. Jej przedstawiciele nie kryli zadowolenia, dodając, że wyrok ten jest dowodem na to, iż dostawcy internetu są ważnym ogniwem w rozwiązaniu problemu piractwa.

>> Czytaj także: The Pirate Bay: Walka w Danii wciąż trwa

Sonda
Serwis The Pirate Bay uda się ostatecznie spacyfikować
  • tak
  • nie
  • nie wiem
wyniki  komentarze

To już trzeci korzystny dla przemysłu rozrywkowego wyrok w kwestii The Pirate Bay. Cała sprawa zaczęła się przeszło dwa lata temu, gdy pozwane zostało Tele2, następnie przejęte właśnie przez Telenor.

Sąd Najwyższy podkreślił w swoim wyroku, że serwis torrentowy umożliwia łamanie praw autorskich na szeroką skalę, w związku z czym wytwórnie filmowe, muzyczne czy wydawcy książek mają wszelkie podstawy do tego, by ich bronić. Ich interes jest bowiem poważnie naruszany przez działalność TPB. Zdaniem sądu spełnione są przesłanki, by dostęp do szwedzkiego serwisu zablokować.

IFPI wyraziła nadzieję, że inni duńscy dostawcy internetu także podporządkują się decyzji Sądu Najwyższego i zablokują dostęp do The Pirate Bay.

>> Czytaj także: The Pirate Bay zablokowany w NiemczechSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.