Apple przyznał: błędy w oprogramowaniu skracają czas pracy na baterii

03-11-2011, 08:49

Nowy iPhone 4S rozładowuje się znacznie szybciej niż poprzednia wersja smartfona - donosili niedawno użytkownicy. Apple, zajmujący się problemem już od jakiegoś czasu, ogłosił odnalezienie możliwej przyczyny problemów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


- Znaleźliśmy błędy, które skracają czas pracy na baterii i udostępnimy poprawki, które rozwiążą problemy - poinformowała kalifornijska korporacja serwis AllThingsD.

Czytaj takze: Apple pracuje nad mapami 3D dla swoich urządzeń

Apple nie ujawnił na razie oficjalnie, co jest powodem problemów. Użytkownicy na forum korporacji prześcigają się jednak w proponowaniu rozwiązań, które przynajmniej częściowo niwelują usterki w oprogramowaniu nowego iPhone'a 4S. Często pomaga np. ograniczenie liczby powiadomień bądź wyłączenie automatycznego dopasowywania do stref czasowych.

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, już w ulotce dotyczącej nowego iPhone'a Apple przyznał, że urządzenie może pracować bez ładowania tylko 200 godzin. W przypadku poprzedniego smartfona od korporacji z Cupertino było to aż 100 godzin więcej.

W rozwiązaniu problemów mieli pomóc użytkownicy, z którymi kontaktowali się inżynierowie Apple'a. Jeden z nich, którego przypadek opisuje Guardian, miał wykonać na swoim smartfonie odpowiedni skrypt. Prawdopodobnie dzięki niemu firma będzie mogła śledzić usługi, które były najbardziej łakome na energię.

Serwis iFixit podawał niedawno, że iPhone 4S wyposażony jest w mocny procesor A5, który rozładowuje akumulatorek smartfona znacznie szybciej niż poprzednia wersja czipa. Jednocześnie jednak najnowsza wersja telefonu Apple'a posiada nieco pojemniejszą baterię.

Czytaj także: Samsung: Galaxy Nexus obejdzie patenty Apple'aSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.