Apple oskarżone o nieodprowadzenie podatku

30-01-2012, 17:12

Korporacja Apple miała wstrzymać płacenie specjalnego podatku we Francji, który obowiązuje wszystkich producentów sprzedających urządzenia umożliwiające nagrywanie materiałów dźwiękowych i wideo - poinformowała gazeta "Les Echos".

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Łączna suma nieodprowadzonego podatku tylko w 2011 roku ma przekraczać 4,74 miliona euro - donosi francuska gazeta Les Echos. To nie pierwsze zdarzenie tego typu z udziałem kalifornijskiej korporacji w tle. 

Czytaj także: Tym razem Samsung przegrywa w potyczce z firmą Apple

Tak zwany "podatek od kopii do własnego użytku" dotyczy we Francji wszystkich urządzeń, które są w stanie nagrywać materiały audio bądź wideo. Za każdy taki sprzęt posiadający dysk o pojemności co najmniej 64 GB producenci muszą zapłacić 12 euro. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie sprzętami firmy Apple, suma szybko urosła do istotnych wartości.

Jak wyliczył Les Echos, za sprzedaż 500 tysięcy iPadów w 2011 roku Apple będzie musiało zapłacić 4,74 miliona euro organizacji Copie France, która ma dbać o prawa artystów i twórców. Co ciekawe, amerykańska korporacja, choć podniosła ceny swoich urządzeń, wciąż stara się przekonać Copie France, że nie musi płacić dodatkowego podatku.

Wcześniej przeciwko dodatkowym opłatom protestowały firmy takie, jak Nokia, Motorola, Sony Ericsson czy RIM. W ostatnich dniach korporacja Apple krytykowana jest jednak przede wszystkim w związku z trudnymi warunkami panującymi w chińskich fabrykach, gdzie wytwarzane są jej urządzenia. Niedawno w związku z falą oskarżeń Tim Cook szefujący kalifornijskiej firmie zapewnił, że nigdy nie ignorował tego typu problemów.

Czytaj także: Samsung skorzysta na nieobecności telefonu firmy Apple w Chinach


Źródło: Les Echos


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.