Apple ogranicza konkurencję?

04-05-2010, 18:51

Czy decyzja o braku wsparcia dla Flasha w urządzeniach firmy z Cupertino narusza uczciwą konkurencję? Niewykluczone, że już niedługo poznamy odpowiedź na to pytanie.

Nie jest wykluczone, że brak wsparcia dla technologii Flash w urządzeniach firmy Apple przestanie być tylko sprawą pomiędzy nią a Adobe. I wcale nie chodzi o ewentualny pozew sądowy, jaki znany producent oprogramowania miał wnieść przeciwko firmie z Cupertino. Ze źródeł zbliżonych do zagadnienia, na które powołuje się agencja Reuters, wynika, że do akcji wkroczyć mogą regulatorzy amerykańskiego rynku.

>> Czytaj także: Adobe pozwie Apple?

Sonda
Czy Apple nadużywa swojej pozycji?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

Firma Adobe w ostatniej dekadzie kwietnia poinformowała, że jej aplikacje w najnowszym pakiecie Creative Suite 5 nie będą umożliwiały konwersji flashowych aplikacji na format obsługiwany przez iPhone'a i iPada. Apple ustami Steve'a Jobsa zakomunikowała, że technologią tą nie jest zainteresowana i to pomimo faktu, że jest ona powszechnie wykorzystywana w internecie.

Apple utrzymuje, że broni w ten sposób wysokiego standardu aplikacji. Krytycy są jednak zdania, że w ten sposób firma wykorzystuje swoją bardzo silną pozycję na rynku smartfonów. Wejście iPada na rynek tabletów może sprawić, że Apple i tam stanie się liderem.

>> Czytaj także: Milion iPadów w 28 dni

Sprawą miałby się zająć amerykański Departament Sprawiedliwości lub też Federalna Komisja Handlu. Według niepotwierdzonych informacji trwają właśnie ustalenia między obiema instytucjami odnośnie tego, która powinna wkroczyć do akcji. Wiadomo jednak, że opinie o działaniach Apple nie są dla niej pozytywne.


Następny artykuł » zamknij

Fox News kradnie zdjęcia

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag iPhonetag iPadtag Flashtag Appletag Adobe
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy