Apple najlepszy na rynku tabletów w Korei

13-02-2012, 13:55

Mieszkańcy Korei Południowej znacznie chętniej wybierają tablet firmy Apple, niż urządzenia rodzimych firm - poinformował serwis "Korea Herald". Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku smartfonów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Według Korea Herald firma Apple zdołała sprzedać w ubiegłym roku ponad 700 tysięcy iPadów na terenie Korei Południowej. To znacznie lepszy wynik niż w przypadku konkurencyjnych urządzeń, działających pod kontrolą Androida.

Czytaj także: Przekroczył granicę z paszportem na tablecie

Zdaniem południowokoreańskiej gazety największą popularnością cieszą się iPady bez modułu 3G (aż dwie trzecie sprzedaży), a zakupiony sprzęt na razie zatem nie jest żyłą złota dla operatorów mobilnych. Największe zainteresowanie urządzeniami tego typu wytworzyło się pod koniec ubiegłego roku.

Samsung był zawsze wrażliwy na punkcie swojego lokalnego rynku, gdzie znacznie lepiej od firmy Apple idzie mu na przykład sprzedaż smartfonów. Wygląda na to, że w przypadku iPada sukces ten nie zostanie powtórzony, a jak dodatkowo zauważa Korea Herald, liczba użytkowników tabletu od kalifornijskiego producenta może być wyższa niż obecnie się przewiduje. 

Za tym, że z iPada korzysta "znacznie więcej" osób, niż wskazują na to oficjalne dane firmy Apple, ma przemawiać fakt, że wielu klientów sprowadziło tablet zza granicy jeszcze przed jego oficjalną premierą w kwietniu ubiegłego roku. Jak informowaliśmy niedawno, już w marcu do sklepów może trafić również iPad 3, który powinien charakteryzować się m.in. lepszym ekranem oraz dłuższą pracą bez konieczności ładowania.

Czytaj także: Olbrzymie zainteresowanie tabletem za 45 dolarów


Następny artykuł » zamknij

RIM stawia na Indie

Źródło: Korea Herald


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.