Apple musi zrezygnować z powiadomień push w Niemczech

24-02-2012, 20:28

Funkcja pozwalająca na natychmiastowe informowanie np. o nowych e-mailach została wyłączona dla użytkowników niektórych urządzeń firmy Apple w Niemczech. Jest to efekt pozwu konkurencyjnego holdingu Motorola Mobility.

Apple poinformowało na swojej stronie, że niemieccy użytkownicy smartfonów iPhone, a także iPodów oraz iPadów, nie będą mogli (przynajmniej w najbliższym czasie) korzystać z powiadomień push związanych z usługami iCloud oraz MobileMe.

Czytaj także: Apple może sprzedawać iPady w Szanghaju

Jest to efekt toczącej się od dawna wojny patentowej z mobilnym oddziałem Motoroli - zauważa na swoim blogu Florian Mueller, ekspert od zagadnień tego typu. Sąd w Mannheim zdecydował niedawno, że powiadomienia push powinny zostać zablokowane w iCloud oraz wszystkich urządzeniach, które mają do niego dostęp.

- Apple uważa, że patent ten jest nieważny i będzie się odwoływało od takiej decyzji - czytamy na stronie kalifornijskiego giganta. Jak zauważył na swoim blogu wspomniany wcześniej Mueller: Patent w tym sporze nawiązuje do czasów pagerów, które poprzedzały wiadomości tekstowe.

Powiadomienia push na komputerach biurkowych Mac oraz laptopach amerykańskiej firmy wciąż mają działać bez zarzutu. Szef firmy Apple spotkał się niedawno z akcjonariuszami, których zapewniał o tym, że w przyszłości zaprezentowanych ma zostać jeszcze wiele urządzeń, które oczarują użytkowników. Dotychczasowe wyniki finansowe korporacji nie pozostawiają wiele do życzenia.

Czytaj także: Mniejsza produkcja tabletów w pierwszym kwartale


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy