Apple ma kolejny patent... na przerzucanie stron

16-11-2012, 17:06

Koncern nawet bez Steve'a Jobsa nie zwalnia tempa innowacji. Zobaczcie, jakie rozwiązanie opatentowało właśnie Apple...

Dość sumiennie przyglądam się kolejnym patentom firmy Apple. Wzór prostokąta z zaokrąglonymi rogami czy funkcja zdalnego wyłączania telefonu przez policję - to jedne z ciekawszych w ostatnim czasie. Koncern nie zwalnia jednak tempa opracowywania innowacji... 

Przerzucanie stron...

Sposób przekręcania stron opatentowany przez Apple. Fot. za AppleInsider

Przerzucanie stron tylko dla Apple

Apple otrzymało właśnie patent na animację, która towarzyszy przekręcaniu kartek w aplikacjach, takich jak iBooks. Rozwiązanie ukryte pod numerem D670713 zostało zatytułowane: "Wyświetlanie na ekranie części strony z animowanym graficznym interfejsem użytkownika".

Jak całość się prezentuje, prawdopodobnie nie trzeba nikomu tłumaczyć. Chodzi po prostu o animację, która przypomina przekręcanie stron w papierowych książkach. Sam patent określa również szczegóły związane z przerzucaniem cyfrowych kartek do przodu i do tyłu.

Zbyt ogólne?

Sonda
Apple powinno patentować proste rozwiązania?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Wydaje się, że koncern z Cupertino znów uzyskał prawa do rozwiązania, które tak naprawdę "należy się" wszystkim. Biorąc pod uwagę, że wcześniej opatentowano jednak również wiele innych animacji, jak chociażby słynny sposób odblokowywania ekranu (przeciągnij, by odblokować), kolejne patenty z tej serii nie dziwią.

Można się spierać o to, czy Apple powinno ubiegać się o prawa do tego typu drobiazgów. Dobrze jednak pamiętać, że jeśli firma zdecydowałaby się zaniechać całego procesu, konkurenci mogliby to bezwzględnie wykorzystać...


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy