Apple ma chrapkę na Hulu

22-07-2011, 09:16

Microsoft się wycofał, a do akcji wkracza Apple. Firma może chcieć w ten sposób poszerzyć swoją ofertę filmową, dostępną obecnie za pośrednictwem iTunesa.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Informowaliśmy w środę w Dzienniku Internautów o wycofaniu się Microsoftu z możliwego zakupu serwisu streamingowego Hulu. Niewykluczone, że koncern z Redmond przystąpi do dalszych negocjacji, jeśli inni chętni zrezygnują lub też zostaną wyeliminowani. Wygląda jednak na to, że na horyzoncie pojawił się poważny konkurent - Bloomberg, powołując się na osoby bliskie sprawie, twierdzi, że zainteresowanie kupnem wyraziła Apple.

>> Czytaj więcej: Microsoft rezygnuje z Hulu

Sonda
Streaming jest przyszłością telewizji
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Rozmowy mają być we wczesnym stadium, stąd brak jest na razie jakichkolwiek oficjalnych informacji. Podobnie jednak, jak miało to miejsce w przypadku Microsoftu, w grę wchodziłaby pięcioletnia licencja na programy oferowane przez medialnych właścicieli Hulu (Walt Disney, News Corp. oraz NBC Universal), w tym dwa lata na wyłączność.

Wartość transakcji mogłaby wynieść nawet 2 miliardy dolarów. Jednak dla firmy Steve'a Jobsa, która ma obecnie w gotówce i aktywach krótkoterminowych ponad 76 miliardów dolarów, nie byłoby to żadnym problemem. I to nawet biorąc pod uwagę fakt, że w czerwcu Apple wygrała, razem z innymi firmami, aukcję patentów Nortela - jej udział wyniesie 2,6 miliardów dolarów.

Tegoroczne przychody Hulu wynieść mają około pół miliarda dolarów. Serwis ma obecnie milion abonentów, jednak tylko w Stanach Zjednoczonych, gdzie jego usługi są dostępne. Prace nad umiędzynarodowieniem Hulu trwają, jednak jest to proces długotrwały.

>> Czytaj więcej: Hulu będzie miało w tym roku pół miliarda dolarów przychodu?


Następny artykuł » zamknij

Wpadł, bo zgubił laptopa


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag streamingtag Hulutag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.