Apple i kanadyjskie telekomy wspólnie o iTV

07-02-2012, 20:36

Apple i dwa największe kanadyjskie telekomy rozmawiają wspólnie o planach związanych z uruchomieniem iTV - poinformowała gazeta "Globe and Mail". Rozwiązanie ma łączyć zalety iPada oraz zestawu telewizyjnego.

Rozmowy z firmą Apple mają według Globe and Mail prowadzić firmy Rogers Communications oraz BCE - to dwie największe firmy telekomunikacyjne na kanadyjskim rynku. Źródła gazety podają, że urządzenie jest już w fazie wewnętrznych testów.

Czytaj także: App Store pozbywa się podróbek

Do tej pory kalifornijska korporacja ani razu nie potwierdziła oficjalnie, że pracuje nad urządzeniem określanym jako iTV. Według biografa Steve'a Jobsa ma być to jednak urządzenie, które zrewolucjonizuje sposób przeglądania i zdobywania nowych treści z pomocą telewizora. Firma Apple ma w tym przypadku duży kredyt zaufania, gdyż udało jej się zaprezentować wcześniej wiele sprzętów, które odmieniły rynek nowych technologii.

Amerykańska korporacja ma poszukiwać do testów iTV firm, które mają doświadczenie związane z internetem, ale również technologiami bezprzewodowymi. Nie są zamknięci do robienia tego z jednym czy dwoma podmiotami - mówi źródło gazety. - Poszukują prawdziwego partnera.

W grudniu informowaliśmy, że Apple prawdopodobnie rozmawia na temat swojej usługi telewizyjnej również z korporacjami medialnymi. O planach stworzenia swojego urządzenia tego typu w ostatnich miesiącach głośno mówiły również Sony czy Samsung. Od dawna na rynku dostępna jest też usługa Google TV, w której wyszukiwarkowy gigant pokłada duże nadzieje.

Czytaj także: HTC słabo rozpoczęło rok


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy