Apple chce łatwiejszego pobierania muzyki z iTunes

08-03-2011, 14:54

O ile na desktopowych maszynach użytkownicy nie muszą się martwić o swoje muzyczne zbiory, tak wielu chciałoby z nich korzystać również na urządzeniach przenośnych.

Jak wspominaliśmy niedawno, Apple oraz Google chcą przenieść muzykę z urządzeń przenośnych do chmury. Niecierpliwi użytkownicy Androida zauważają dodatkowo, że wyszukiwarkowy gigant może być już bardzo blisko wprowadzenia takiego kroku.

>>Czytaj także: Wydawcy powinni zbojkotować AppStore?

Sonda
Przechowywanie muzyki w sieci stanie się standardem?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tymczasem, jak donosi Bloomberg, Apple negocjuje z wytwórniami muzycznymi, takimi jak Universal Music Group, Sony Music Entertainment czy Warner Music Group Corp, nowe zasady dotyczące pobierania muzyki. Korporacja z Cupertino chce, by użytkownicy iTunes mogli pobierać zakupioną raz muzykę nieograniczoną ilość razy, na różne urządzenia.

Choć całość wydaje się niezwykle wygodna, trudno uwierzyć, by zdecydowano się na jednoczesne przechowywanie utworów w pamięci kilku typów urządzeń, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Kierunek, w którym zmierza Apple, jest jednak oczywisty, a przechowywanie informacji w zdalnych centrach danych planują swoim użytkownikom ułatwić także inni informatyczni giganci.

Obok niemałych sukcesów iTunes, Apple spotkało się ostatnio z dużą krytyką dotyczącą nowych zasad płatności w aplikacjach dla iOS. Wielu wydawców jest oburzonych prowizjami, jakich żąda od nich Steve Jobs. Wygląda jednak na to, że nie mają oni zbyt dużego pola do manewru, biorąc pod uwagę monopol iPada na rynku tabletów.

>>Czytaj także: David Guetta: rozdawajmy muzykę za darmo by walczyć z piractwem


Źródło: Bloomberg
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31