Aplikacją w czerniaka

28-06-2011, 18:13

Diagnozy lekarskiej nic nie zastąpi, jednak dzięki Skin Scan możemy wstępnie stwierdzić, czy mamy się czym martwić. Zwłaszcza, że zaczęło się lato, a wraz z nim wyjazdy urlopowe.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Sezon urlopowy właśnie się rozpoczyna. Większość z nas spragniona jest słońca i opalenizny. Z tym trzeba jednak uważać - nowotwór skóry jest ciężkim do zwalczenia schorzeniem. A potrzeba w sumie niewiele, by przed tym zagrożeniem się ustrzec. Jak już wykazaliśmy w zeszłym roku, pomocny okazać się może nie tylko krem z wysokim filtrem, ale także specjalna aplikacja na smartfona. SunSmart zadebiutowała w zeszłym roku - na podstawie położenia użytkownika telefonu i prognozy pogody określa wartość emitowanego promieniowania, a także czas, w którym konieczna jest ochrona.

>> Czytaj więcej: Aplikacja na iPhone'a zmniejszy liczbę przypadków raka skóry?

Jak podaje serwis TechCrunch skorzystać możemy z kolejnej aplikacji przeznaczonej dla telefonów Apple'a. Skin Scan to propozycja dla osób posiadających ciemne zmiany skórne, tzw. pieprzyki. Większość z nich jest całkowicie nieszkodliwa, jednak niektóre przerodzić się mogą w czerniaka. Aby ocenić poziom zagrożenia z poszczególnych zmian wystarczy zrobić jej zdjęcie. Aplikacja skorzysta z zaprogramowanych algorytmów, by określić kształty na skórze i stwierdzić, czy pieprzyk wpisuje się w nie.

Ponieważ można robić zdjęcia tej samej zmianie, możliwe jest kontrolowanie, czy ulega ona zmianom, a jeśli tak, to w jakim kierunku. Aplikacja jest w stanie określić, czy pieprzyk zmienia się w sposób regularny czy też nie. Oczywiście nic nie zastąpi diagnozy lekarza, niemniej jednak wydaje się, że Skin Scan może uspokoić niektórych.

Nie jest to aplikacja stworzona przez osoby nieznające się na rzeczy. W skład dwunastoosobowego zespołu wchodzi m.in. po dwóch dermatologów oraz matematyków.

Aplikacja zyskała finansowanie w wysokości 50 tysięcy euro od SeedMoney, rumuńskiego funduszu inwestującego w startupy.


Źródło: TechCrunch


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag zdrowietag SunSmarttag Skin Scantag nowotworytag iPhonetag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.