Aplikacja mobilna do walki z alergią

13-05-2019, 18:11

Nowa odsłona darmowej aplikacji mobilnej dla alergików pomoże przygotować się do szczytu sezonu alergicznego. Po zainstalowaniu otrzymasz alerty o wzmożonym pyleniu, listę gabinetów alergologów i czytelne instrukcje stosowania leków.

Wodnisty katar, uczucie zatkania i swędzenie nosa, kichanie i podrażnione, zaczerwienione spojówki. Brzmi znajomo?  Objawy alergii są dokuczliwe, obniżają samopoczucie, zmniejszają wydajność w pracy i w szkole. Co gorsza, nieleczony lub nieprawidłowo leczony alergiczny nieżyt nosa zwiększa ryzyko rozwoju astmy, zapalenia zatok przynosowych i uszu, dlatego warto wiedzieć, jak sobie pomóc.

Zdaniem doktora Piotra Rapiejko specjalisty otolaryngologa z Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych w Warszawie, pierwszym krokiem do lepszej kontroli nad alergią jest regularne monitorowanie objawów. Rozwiązaniem może okazać elektroniczny dzienniczek, w którym można wygodnie zapisywać codzienne obawy związane z alergią. Aplikacja pozwala również na stworzenie kilku różnych profili dla członków rodziny.

Aplikacja APSIK! za pomocą alertów odpowiednio wcześniej przypomni alergikowi o zbliżającym się okresie pylenia uczulających go roślin. Dzięki temu jeszcze przed szczytem sezonu można spokojnie umówić się na wizytę lekarską i zaopatrzyć w potrzebne leki. APSIK! pozwala znaleźć gabinety lekarzy alergologów w najbliższej okolicy (funkcja automatycznej lokalizacji) oraz na terenie całej Polski – wyniki są wyświetlane na mapie wraz z numerami telefonów do specjalistów, dzięki którym w wygodny sposób można umówić się na konsultację.

W aplikacji zamieszczono także instrukcję wideo, jak prawidłowo stosować leki donosowe. Znajdują się w niej również informacje o aktualnej pogodzie oraz o zanieczyszczeniu powietrza, co jest istotne dla osób cierpiących na schorzenia alergiczne nosa i dolnych dróg oddechowych.

Aplikacja nie wymaga rejestracji i nie zbiera danych o użytkowniku. Jest do pobrania za darmo w Google Play i App Store.

Źródło: APSIK!


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy